Širokobriježanke lagano protiv Alipašina Polja

HŽOK Smeč pobijedio je ekipu ŽOK Alipašino Polje rezultatom 3:0 u susretu šestog kola Superlige FBiH igranom u GSD Pecara.

Širokobriježanke nastavljaju bilježiti sjajne rezultate. Danas su lagano nadigrale novu ekipu u ovom natjecanju. Gošće su u na početku pružile jači otpor, ali prvi set otišao je na stranu Smeča rezultatom 25:22. U drugom setu gošće su se još dobro držale, no igračice Ivice Bošnjaka nisu popuštale u svojoj igri tako da je i taj se pripao Širokobriježankama (25:20).

U trećem setu odbojkašice Smeča nisu pružile nikakvu priliku gošćama da se vrate te su lagano privele set kraju rezultatom 25:13 i tako upisale petu pobjedu.

Dobra je utakmica bila, ništa previše napeto. Očekivale smo pobjedu i iako nismo bile stopostotne, lagano smo došle do nje, izjavila je za portal Jabuka.tv nakon utakmice kapetanica Smeča Ivana Šantić.

Ovom pobjedom HŽOK Smeč Široki Brijeg zauzeo je treće mjesto Superlige FBiH.