Širokobriježanin Kvesić devetu godinu u nizu prvak Hrvatske u karateu

U Ivanjoj Reci održano je Prvenstvo Hrvatske u karateu za seniore u pojedinačnim borbama, u pojedinačnim i ekipnim katama, te državno prvenstvo za veterane u pojedinačnim i ekipnim katama.

Na prvenstvu je sudjelovalo 150 natjecatelja, a naslov u kategoriji iznad 84 kilograma je deveti put u nizu osvojio Anđelo Kvesić i tako potvrdio odličnu formu.

Kvesić je prije mjesec dana osvojio glavni turnir na 31. Karate Croatia Openu u Samoboru.

Natjecanje u Ivanjoj Reci bilo je izborno za Europsko prvenstvo koje će se od 24. do 26. ožujka održati u Guadalajari.

Izravan plasman na EP još su ranije osigurali: Lucija Lesjak (+68), trećeplasirana sa Svjetskog prvenstva, europski prvak Anđelo Kvesić (+84), europski doprvak Enes Garibović (-84) i Jelena Pehar (-50), trećeplasirana s Europskog prvenstva.

U borbama su najviše uspjeha imali natjecatelji KK Ipon Zagreb koji su osvojili tri zlatne medalje dok su karataši Hercegovina-Zagreb i TAD-Rijeka osvojili po dva najsjajnija odličja.

Prvaci po kategorijama, kumite, seniori, do 60 kg: Noa Rumenjak (Ipon Zagreb); do 67 kg: Boran Berak (TAD-Rijeka); do 75 kg: Ivan Martinac (Hercegovina-Zagreb); do 84 kg: Enes Garibović (Varaždin); iznad 84 kg: Anđelo Kvesić (Hercegovina-Zagreb); seniorke, do 50 kg: Jelena Pehar (Ipon Zagreb); do 55 kg: Alesandra Hasani (TAD-Rijeka); do 61 kg: Lucia Battaia (Champion); do 68 kg: Sadea Bećirović (Samobor); iznad 68 kg: Lucija Lesjak (Ipon Zagreb).