Širokobriježani u prvoj pripremnoj zakazali u realizaciji

Nogometaši Širokoga Brijega gostovali su u Gabeli i u prvoj pripremnoj utakmici pred novu sezonu odigrali bez zgoditaka s domaćim GOŠK-om, a šef stručnoga stožera Boris Pavić koristio je usluge svih igrača s izuzetkom nedovoljno oporavljenih Ćorića i Čabraje, te Domagoja Marušića koji je s reprezentacijom BiH otputovao na Mediteranske igre.

Domaći “Lavovi” su ovaj susret otvorili zgoditkom već u 5. minuti, ali je isti zbog zaleđa poništen. Gosti su u 13. minuti imali obećavajući napada, no na kraju je lopta bila prebrza za Tomislava Turčina. Upravo ovaj igrač u 23. minuti odlučio se na udarac s 20-ak metara, ali je domaći vratar loptu uspio izbaciti u korner.

Bagarić se pet minuta kasnije našao u prilici, ali iz zahtjevne pozicije nije pogodio okvir gola. Isti igrač je u prilici bio i u 31. minuti, ali ponovno je šutirao pored gola. Brazilac Eliomar je u 38. minuti kreirao stopostotnu šansu za Marića, no i to je ostalo neiskorišteno. Uzvratili su domaćini dvije minute kasnije nakon pogreške mladoga Mašića, ali je lopta ipak na kraju završila daleko od okvira širokobriješkoga gola.

Bagarić je u 41. minuti pokušao i glavom, a lopta je otišla iznad gola. Begonja u 42. minuti s distance gađa pravo u vratara, a u završnoj akciji prvih 45 minuta proigrava Bagarića koji pada nakon kontakta s vratarom, ali se sudac ne odlučuje pokazati najstrožu kaznu.

U nastavku dvoboja posve novi igrači u dresu Širokoga Brijega, zanimljivo čak njih deset poniklih u Omladinskoj školi ovoga kluba, ali i oni su bili bolji od svoga suparnika i prava je šteta što bar jedna lopta nije završila u mreži GOŠK-a.

Prvu veliku priliku gosti su kreirali u 52. minuti, ali je vratar GOŠK-a izbacio loptu u udarac iz kuta. Odlična akcija Vukoje i Hrkaća viđena je u 63. minuti, ali domaći vratar i to zaustavlja. Perković je pet minuta prije kraja glavom gađao povrh gola, zatim i Zvone Vukoja, a zadnju šansu imali su domaćini, ali je vratar Zlomislić spasio, pa je ostalo 0:0.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bandić – Barišić, Kovačić, Kvesić, Ćorluka, Begonja, Mašić, Marić, Turčin, Eliomar, Bagarić. Drugo poluvrijeme: Zlomislić – Perković, Nikić, Marković, Ćorluka, Kožul, Hrkać, B. Vukoja, Knežević, Z. Vukoja, Bešlić. Šef stručnoga stožera: Boris Pavić.