Široki uvjerljiv protiv Slobode na Pecari

HKK Široki pobijedio je OKK Sloboda Tuzla rezultatom 82:60 u 8. kolu Košarkaškog prvenstva BiH igranom u subotu na Pecari.

Nakon teškog poraza od Borca na domaćem parketu, košarkaši Širokog odigrali su odlično protiv Slobode i zasluženo slavili visoku pobjedu.

Sloboda se dobro držala u prvom poluvremenu, ali u nastavku gosti nisu uspjeli na pravi način odgovoriti pritisku i kvaliteti Širokog.

Domaćini su nešto bolje otvorili susret i održavali su prednost od nekoliko poena. Gosti pred kraj prve četvrtine pojačavaju ritam i u potpunosti stižu razliku.

Široki se probudio i sredinom druge četvrtine košarkaši Hrvoja Vlašića dolaze do dvoznamenkaste prednosti (33:23). Košarkaši Slobode ponovno se bude pred kraj četvrtine, ali Širokobriježani bolje reagiraju i s prednošću 43:35 odlaze na odmor.

Široki je i u ovom susretu imao dobru podršku s tribina. Agresivnom obranom i brzim napadima domaćin u trećoj četvrtini radi veliku razliku i u posljednji period igre ulazi sa zalihom od 18 razlike (66:48).

Širokobriježani su dominirali u posljednjoj četvrtini i zasluženo došli do nove pobjede.

Najefikasniji kod Širokog bio je Mateo Drežnjak s 23 poena, a dvoznamenkasti bili su i Goran Filipović (15 poena i 9 asistencija), Dario Drežnjak (14 poena i 11 skokova) i Mateo Čolak (12).