Široki u završnici srušio Bosnu i prošao u finale Kupa BiH

Košarkaši Širokog plasirali su se u finale Kupa BiH ”Mirza Delibašić” nakon što su u drugom polufinalnom susretu turnira pobijedili ekipu Bosne rezultatom 71:65.

Tijekom cijelog susreta Širokobriježani su gubili, no u konačnici su se plasirali u finale. Bosna je odlično odigrala prvo poluvrijeme i vodila 42:31, a Široki se počeo vraćati u trećoj četvrtini.

Samo minutu prije kraja susreta Široki je trojkom Čovića preokrenuo rezultat i poveo sa 64:62, ali je Vranić uzvratio pogotkom i poenom iz dodatnog slobodnog bacanja.

U narednom napadu Širokog, Čović je ponovno pogodio trojku za vodstvo od 67:65.

Pogledajte trice Čovića za pobjedu Širokog

Široki će u finalu igrati protiv Igokee koja brani naslov naslov pobjednika Kupa, a koja je u prvom polufinalnom susretu završnog turnira pobijedila Borac iz Banja Luke sa 73:71.

Susret između Širokog i Igokee odigrat će se u nedjelju s početkom u 17:00 sati.

Široki su do pobjede vodili Josip Čović s 14 koševa i sedam skokova, Daishon Knight sa 11 koševa, tri asistencije i Filip Kraljević sa devet koševa, osam skokova i dva blokirana šuta.

Bosnu su predvodili Ismet Sejfić sa 21 košem i 10 skokova, a zapažen je bio i Nedim Buza sa 12 košem.