Široki slavio protiv Željezničara

Nogometaši Širokoga Brijega pobijedili su Željezničar 2:0 u derbiju 20. kola Premijer lige BiH igranom u ponedjeljak na stadionu Bare u Čitluku.

Širokobriježanima je ovo bila druga uzastopna pobjeda u prvenstvu dok sarajevska momčad i dalje ostaje bez osvojenog boda na gostovanjima u ovoj sezoni. Na deset gostovanja upisali su deset poraza pri čemu su postigli samo tri pogotka, a primili 21.

Pogotke za ”plavo-bijele” postigli su Mihael Kuprešak (59.) i Petar Mišić (91.).

Široki je puno bolje otvorio susret, a dvije velike prilike imao je u 12. minuti. Prvo je Pranjić izašao sam pred Muftića, pucao je iskosa s 15 metara, ali vratar brani i loptu šalje u korner. Nakon tog kornera Mašić je ostao sam na vrhu peterca, pucao je glavom, no Muftić je odlično obranio.

U 24. minuti udarac Luke Marina blokira Cocalić te do kraja poluvremena nije bilo prilike vrijedne spomena izuzev udarca iza daljine u 42. minuti Prusine koji je otišao visoko preko gola. Željezničar u prvom dijelu susreta nije imao ozbiljniju priliku.

Na otvaranju drugog dijela susreta igralo se u istom ritmu, a Široki Brijeg je za svoju konkretniju i bolju igru nagrađen u 59. minuti. Akcija je krenula od vratara Bendera koji je rukom, u maniri rukometnih vratara, sjajno pronašao Luku Marinu, a potonji je iz prve uposlio Mihaela Kuprešaka koji je rutinski svladao Muftića za 1:0.

U 68. minuti strijelac vodećeg pogotka poslao je loptu Iliju Bagariću na drugu vratnicu, ali vratar Muftić je dobro pratio akciju i presjekao loptu.

Ni u drugom dijelu susreta momčad iz Sarajeva nije napravila ništa ozbiljno pred vratima Širokog iako su u završnici sve karte bacili u napad, no bez ugroze za domaćina.

Skender otkrio što je rekao igračima na poluvremenu

Kazna im je stigla u 91. minuti kada je grešku na sredini terena napravio gostujući branič, a Petar Mišić se sam sjurio pred Muftića matiravši ga za 2:0 i potvrdu pobjede.

Podsjećamo, utakmica se trebala odigrati u nedjelju u 13:00 sati, no zbog potopljenog travnjaka i grmljavinskog nevremena otkazana je za 24 sata.

Široki Brijeg bi već u srijedu na Barama trebao igrati prvi susret četvrzavršnice Kupa BiH protiv Veleža, no Širokobriježani su zatražili odgodu utakmice.

U 21. kolu Široki Brijeg gostuje u Konjicu kod Igmana, dok će Željezničar na Grbavici dočekati gradskog rivala Sarajeva.

31 komentar

• Krista ti ne kenjaj, boli tebe neka stvar sta ce netko raditi, nije ti ovo islamisticka ili katolibanska zabit da takvi provode serijatska pravila, sjedi kuci, moli i suti ako ti ne odgovara.

• Nisam gledao a iskreno nemam pojma jel arena radila prenos.Ako da jel se moze pogledat kompletan snimak citave utakmice.Molim da znalci kazu.Ne samo sazetak jer znam da to ima.Komplet snimak citave utakmice.

• Liga je takva kakva je, ali opet nije jednostavno pobijediti nikoga jer je sve to umalo, momcima čestitke sad po pobjedu protiv igmana i Europa je dostižna i kroz prvenstvo

• Odbrana čvrsta i koncentrirana,sredina se još pomalo traži, ali borba za svaku loptu,napad vrlo nezgodan,za protivnike ali dobro učinkovit….

• Igmana je pobjedio Gosk u Konjicu.Lako je bilo sirokom pobjedit Sarajevo.Mislim da je u iducoj utakmici Igman puno jaci nego Sarajevo protiv sirokog na kosevu.Realno gledajuc Igman ima katastrofa ekipu i katastrofa trenera.Tako me interesira sta ce tu siroki pokazat.Napomena njih je Gosk pobjedio u Konjicu a Zrinjski utrpao 5 golova sa 50% snage u igri.Na kraju moram kazati da je ovaj u 18:15 vec poceo kao i na pocetku svakog prvenstva.Ma ne samo u 18:15 vec sa 80% njegovih komentara.Ne trebas vjerovat dok ne vidis istinu.Mene tako intetesira utakmica sa Igmanom.Cak ne toliko ova sa Velezom vec ta sa Igmanom.Svi znaju snagu i kvalitet Igmana.Losiji su i od Sloge

• 19:16 pisajuci se promasi slovo.Sada za tebe.Jadan si ti tako zloban.Bas me interesira ta utakmica sa Igmanom.Nisi ti dovoljno pametan da shvatis zasto mene toliko interesira utakmica sa Igmanom.Sa Igmanom koji je najlosija ekipa u ligi i sa daleko najglupljim trenerom u ligi.Nisu toliko igraci koliko je on glupo humoran i nedorecen.Igmanovi igraci mogu igrati kao i igraci Posusja Sirokog Tuzle Goska Zvjezde Sloge Zelje..Ti sad ukljuci sva 4 pogona u mozgu pa shvati sta sam napisao.

• Tek sam stigao pogledat video sazetak.Pa predpostavio sam sta je,,a opet sam pogledao.Siroki nema igru a ne mozes ni ocekivat jer siroki nema igracki roster.Zeljo nije uputio udarac u okvir.Ne samo u okvir vec nikako na onu stranu svjeta di se nalazi gol sirokog..Sta vise kazati.Mucno je ovo gledati.Prvi gol sirokog je najnize amatersko postavljanje zeljini igraca.Mislim da ono neces viditi ni kod amatera na livadi.Drugi gol ne treba cak ni komentirati.Ne pucati uopce prema golu sirokog pa cak ni doci blizu gola?Sta da kazem?Kazat cu kao i oni jadnik.Obrana odlicna a napad isto tako.Zeljo ce ostati u ligu a igraju da odigraju.Na gostovanje idu tek tako a na domacem terenu zbog svojih navijaca malo i igraju.Kad to kazem to ne znaci da ih Zrinjski nije mogao pobjedit.Mogao je lagano ali nije zelio.Isto sto ni zeljo nije zelio ici prema golu sirokog.Na kraju to je fudbal.Ni Arsenal nije uputio udarac prema golu Porta.Nije zato sto Porto ima odlicnu obranu kao i siroki.Vidio sam komentare onog pacenika pa sam pogledao sazetak.Vidio sam humor jad i cemer.Jedini plus Kupresak na krilu.Samo pitanje oce li protiv nekoga tko zeli igrati imati onoliko prostora.Strucno za nogometne znalce.Sa naivnim ne ulazim u raspravu.

• Drago mi jer je Široki pobjedio ali inače nepratim vele ovu ligu jer je smatram poluamaterskom. Borac i Zrinjski se ističu jedino kao profesionalno vođeni klubovi i odskaču od ostalih. Velež im je pritom na tragu da postane profesionalni klub u punom smislu. Ostatak lige može dase natječe sa privatnim ekipama negdje na livadi nedjeljom i nebi se vidila velika razlika između nijh. Inače mije drago kad god pobjedi bilo koji klub u ovoj ligi sa hrvatskim predznakom.

• 9:13,and = isti ret okot 11:12,ne spominji jad,,zar ti nije dosta sebe samoga,i toga sto imas.Vrijedjanje nekoga tko napise bas sliku i priliku vidjenog.Tko si ti vec gnjevni ovisnik o vrijedjanju.Govorim za kamentar sto kazao covik u 23:45,,koja ti je primjedba na taj komentar?Kazi koja ti je primjedba na komentar 23:45?Bolesnik hospitale treba ti pomoc.

• Ako ti nedostaju skoro svi sarafi onda ne mozes izazivati Strucnog?Smeta ti sto covik pise i prisivas njemu svoje osobine.Nemoj citat sto pise Strucni.To nije za tebe.Nije za tebe zato sto ti nedostaju sve daske..Od tebe je davno posla ta bolesna k nozi.Strucno i Istvud ti napisu sto ti pripada.Kada ti se napise onda bi iskocio iz koze.Zato ne izazivaj prvi i prihvati sebe takvim kakav jesi.