Široki slavio nad Sparsom

Košarkaši Širokog upisali su i četvrtu pobjedu u četvrtom kolu u Košarkaškom prvenstvu BiH. Na svojoj Pecari slavili su protiv sarajevskog Sparsa s 80:72.

Nakon što su u početku utakmice imali problema sa obranom šuta za tri poena, Širokobriježani su u nastavku zaigrali puno ozbiljnije i uglavnom su kontrolirali situaciju na parketu.

Do kraja prve četvrtine serijom koševa Ivanova i Bilinovca došli su do preokreta i osvojili ju s 23:20.

U drugoj dionici proradio je šut i kod domaćih, a znatno bolje su zaigrali i u obrani. To je rezultiralo time da su ovu četvrtinu dobili s devet razlike (22:13) pa se na odmor otišlo rezultatom 45:33.

Sparsi su zaigrali nešto bolje u nastavku susreta. Dobili su treću četvrtinu sa 16:21, ali Široki je i dalje kontrolirao prednost i u posljednjih 10 minuta ušlo se rezultatom 61:54.

Kapetan Bilinovac je bio jedan od ključnih igrača u novoj pobjedi Širokog

Posljednja dionica protekla je u dosta izjednačenom ritmu, ali Širokobriježani nisu dopustili gostima nikakvu mogućnost za potpuni povratak gostiju u utakmicu.

Na kraju su slavili s 80:72 te upisali četvrtu pobjedu protiv jednog od najvećih suparnika u prvenstvu.

Ive Ivanov je bio najefikasniji kod domaćih

Najbolji u redovima Širokobriježana bio je Ive Ivanov od 19 koševa, 10 skokova te osam asistencija. Odličnu utakmicu pružio je i kapetan Josip Bilinovac koji je u pobjedu ugradio 18 poena, 10 skokova i šest asistencija. Luka Božić je pridodao 13 koševa (četiri skoka i sedam asistencija), Mate Vucić 12 koševa (šest skokova) te Amerikanac Michael Daune Scott 10 koševa (četiri asistencije).

Jusup je pozvao time-out u prvoj četvrtini i njegovi igrači su nakon toga zaigrali znatno bolje u nastavku

Kod gostiju najraspoloženiji bio je Urban Durnik, koji je ubacio 20 koševa (10 skokova i dvije asistencije). Amerikanac Remy Abell dodao je 16 koševa (šest asistencija), a dvoznamenkast je bio i drugi Amerikanac Trey Burch Manning s 13 koševa (pet skokova(.