Široki slavio nad Dynamicom u sjajnoj atmosferi na Pecari

HKK Široki upisao je pobjedu nad KK Dynamic BG rezultatom 83:79 u trećem kolu ABA 2 lige igranom na Pecari.

Nakon pobjede na gostovanju kod Rogaške, Široki je odlično otvorio i prvu domaću utakmicu ove sezone.

Domaćini su imali sjajnu podršku s tribina i sredinom prve četvrtine dolaze do vodstva od 17:10, ali gosti se brzo vraćaju i smanjuju zaostatak na pola koša. Široki je pojačao tempo igre i predvođeni dobro raspoloženim Kraljevićem i M. Drežnjakom prvu četvrtinu završavaju u svoju korist rezultatom 29:21.

Široki je dobro ušao i u drugu četvrtinu i zakucavanjem Ivana Karačića dolazi na dvoznamenkastu prednost (33:23). Domaćini su dobro čuvali prednost, no pred kraj prvoga poluvremena uslijedio je pad u igri Širokobriježana i dvije minute prije kraja gosti prvi put prelaze u vodstvo rezultatom 41:43. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Domaćini su imali sjajnu podršku s tribina

Odličnu igru u drugom su poluvremenu nastavili gosti i nakon četiri minute igre dosegli su prednost od 14 razlike (43:57). Domaći su se pokušavali vraćati, ali nisu uspijevali povezati dobre napade tako da je treća četvrtina završila rezultatom 54:61.

U posljednjoj četvrtini vladala je prava borba na obje strane terena. Iako su gosti cijelo vrijeme držali razliku, Široki je nošen odličnom podrškom s tribina tri minute prije kraja tricom D. Drežnjaka vratio vodstvo na svoju stranu 75:72. Do kraja susreta poenima M. Drežnjaka Široki je osigurao pobjedu.

Mateo Drežnjak predvodio je Široki do nove pobjede

Mateo Drežnjak s 28 i Filip Kraljević s 19 poena bili su najbolji strijelci u domaćoj momčadi, dok su se kod gostiju istaknuli Đoko Šalić s 24 i Miroslav Pašajlić sa 16 poena.

HKK Široki sada ima jedan poraz (Helios) i dvije pobjede (Rogaška, Dynamic).

Sljedeći susret u okviru druge regionalne lige Široki igra za tjedan dana na Pecari protiv ekipe KK Novi Pazar.

Igrač Dynamica oduševljen Pecarom: Želim da ova dvorana uvijek bude puna