Široki sjajnim drugim poluvremenom svladao Vrijednosnice Osijek

Košarkaši Širokog upisali su novu pobjedu u ABA 2 ligi nakon što su u srijedu u dvorani Arena Hills u Sarajevu svladali Vrijednosnice Osijek rezultatom 99:78.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenom tonu s mnogo koševa, a Božićevom tricom tri sekunde prije kraja, ona pripada Širokom (26:25).

Druga dionica pripada Osječanima koji su u jednom trenutku imali i dvoznamenkastu prednost, a na predah odlaze s vodstvom 49:43.

Širokobriježani odlično ulaze u drugo poluvrijeme i potpuno se vraćaju u utakmicu. Do kraja treće četvrtine preuzeli su potpunu kontrolu, u jednom trenutku su imali i +12, a u posljednjih deset minuta ulaze s rezultatom 74:66.

Do kraja utakmice Široki je samo povećavao prednost nad Vrijednosnicama koje nisu mogle pratiti njihov ritam i zasluženo dolaze do nove pobjede.

Najbolji u redovima Širokog bili su Luka Božić s 20 i Josip Bilinovac s 18 poena, dok su se kod Vrijednosnica istaknuli Đorđe Topolović s 20 i Šime Lovre Lisica sa 17 poena.

Široki sljedeću utakmicu igra u subotu u 15 sati protiv Helios Sunsa.