Široki siguran protiv Splita na pripremama, dva pogotka Zachare

Nogometaši Širokog Brijega upisali su novu, četvrtu pobjedu na zimskim pripremama. Ovaj put su kao gost svladali hrvatskog trećeligaša RNK Split s rezultatom 1:3 u susretu odigranom na stadionu Park mladeži u Splitu.

Široki je susret riješio već u prvom poluvremenu s pogocima Mateusza Zachare i Bože Vukoje, a trener Širokobriježana Toni Karačić je ponovno na teren izveo dvije kombinirane momčadi, jednako kao i u prethodna tri susreta.

Poljski napadač Zachara je u 30. minuti lob udarcem načeo mrežu nekadašnjeg istaknutog hrvatskog prvoligaša.

Isti igrač je nakon ubacivanja Tomislava Čuljka, u 36. minuti povisio na 2:0, a sjajno prvo poluvrijeme Širokobriježana okrunio je Bože Vukoja solo prodorom i eurogolom u rašlje u 39. minuti.

Izabranici nekadašnjeg igrača Zrinjskog Armanda Marenzzija, uspijeli su u drugom poluvremenu postići počasni pogodak, a strijelac je bio Ivan Rodić u 49. minuti.

Široki se kroz idući tjedan nastavlja pripremati u Makarskoj, a do kraja priprema očekuju ih još dvije provjere. Prva od njih je trebala biti Tuzla City za tjedan dana, ali to je otpalo jer su Tuzlaci promijenili plan priprema i otputovali u Umag.

Stoga je klub s Pecare u potrazi za još jednim protivnikom kroz idući tjedan, a tko će to biti znat će se naknadno.

Generalna provjera dogovorena je za 20. veljače, kada će Širokobriježane na Grbavici dočekati domaći Željezničar.

NK Široki Brijeg:  Miškić (od 46. Zlomislić), Medić, Obšivač (od 46. M. Jurić), Grgić (od 46. Oršolić), Čuljak (od 46. Herceg), Begić (od 46. Mašić), Šabić (od 46. Stanić), Vukoja (od 46. Majić), Ikić (od 46. Brekalo), Jurilj (od 46. Maganjić), Zachara (od 46. S Jurić).