Široki s igračem manje pobijedio Slogu, Posušje remiziralo na Koševu

U utakmici 32. kola Premijer lige BiH nogometaši Širokog Brijega u gostima su pobijedili Slogu 3:2.

Iako su domaćini bolje ušli u utakmicu i poveli već na samom početku golom Josipa Kvesića u 5. minuti, Širokobriježani su ekspresno izjednačili u 8. minuti pogotkom Ilije Bagarića kojemu je odličnu loptu poslao Marko Matić.

U 16. minuti Marko Brnović pogađa za novo vodstvo Sloge, ali Širokobriježani ponovno dolaze do izjednačenja u 31. minuti kada nakon sjajne akcije prvijenac zabija Filip Matić.

Asistent kod drugog pogotka bio je Ivan Pranjić koji je u 71. minuti isključen zbog nesportskog poteza.

Unatoč igri s igračem manje, u 78. minuti Široki Brijeg dolazi do potpunog preokreta. Strijelac je za konačnih 3:2 bio Ilija Bagarić kojega je nesebično uposlio Chinedu Stephen.

Bilo je ovo posljednje gostovanje Širokog Brijega u ovoj sezoni, nakon kojega se nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Posušje i Sarajevo odigrali su 1:1 na Koševu. Domaćini su u prvom poluvremenu promašili nekoliko velikih šansi, a nakon niza promašaja i u nastavku utakmice za vodstvo je u 75. minuti pogodio Renan Oliveira.

Promašaji su se domaćima osvetili u sudačkoj nadoknadi kada Dario Pavković spektakularno pogađa za konačnih 1:1.

Zrinjski je na domaćem terenu očekivano pobijedio Tuzlu s 4:0 i stigao do desete uzastopne pobjede, ali neće obraniti naslov budući da je Borac slavio protiv Igmana s 4:3 u utakmici koju su ponovno obilježili kontroverzni sudački potezi.

Nogometaši Tuzla Cityja su ovim porazom nakon šest sezona i službeno napustili Premijer ligu.

Strijelci su za Zrinjski bili Mario Ćuže (14. i 61.), Nardin Mulahusejnović (43.) i Matija Malekinušić (72.).

Željezničar je upisao najuvjerljiviji trijumf ove sezone svladavši Zvijezdu 09 u Ugljeviku s 5:0, dok su utakmicu bez pobjednika u Mostaru odigrali Velež i GOŠK (3:3).