Široki razbio Posušje, debitirali Pepin i Tomažič

Košarkaši Širokog uvjerljivo su pobijedili Posušje s 96:70 u utakmici 20. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranoj u subotu u dvorani Pecara.

Široki je dominirao od početka utakmice, pa je prva četvrtina završila 25:18. U drugoj četvrtini Široki nastavlja istim tempom i stiže na 26:17, a u trećoj četvrtini na 23:20. Posljednju dionicu Širokobriježani su završili 22:15.

Za Široki su u ovoj utakmici debitirali novi igrači Carlos Pepin i Tin Tomažič. Pepin je u svojoj prvoj utakmici postigao 14, a Tomažič 9 koševa.

U redovima Širokog najbolji učinak ostvario je Duje Brala s 16 koševa, a pratili su ga Carlos Pepin s 14, Mateo Čolak s 13, Martin Junaković s 12 i Josip Čović s 11 koševa.

U redovima košarkaša Posušja najbolji učinak imao je Ivan Miličević koji je postigao 21 koš, Rayshawn Mart Jr dodao je 14 te Mateo Zovko 12 koševa.

Široki se trenutno nalazi na prvom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Posušje u zoni ispadanja na 11. mjestu.