Široki razbio Osijek i osigurao play-off ABA 2 lige

Košarkaši Širokog pobijedili su Vrijednosnice Osijek 83:55 (22:13, 23:13, 21:22, 17:7) u susretu 12. kola ABA 2 lige igranom u četvrtak navečer u pred 1.000 gledatelja (službena statistika) u dvorani Pecara u Širokom Brijegu.

Širokobriježani su ovom pobjedom kolo prije kraja osigurali plasman u play-off odnosno završni turnir ABA 2 lige koji se igra od 12. do 16. travnja u slovenskim Domžalama.

Sada su na omjeru 8-4 te zauzimaju sjajno treće mjesto uoči posljednjeg kola nakon što su u posljednji ”balon” ušli kao osmoplasirani.

Izabranicima trenera Ivana Velića je ovo bila druga od tri utakmice koje će u ovom tjednu odigrati u petom ujedno i posljednjem ”balonu” ABA 2 lige kojem su domaćini.

Gosti iz Osijeka, koji su uz sarajevski Spars najlošija momčad regionalne lige, držali su se samo u prvih nekoliko minuta, a onda je favorizirani domaćin podigao ritam utakmice i već nakon prve dionice imao sigurnu prednost (22:13).

U drugoj četvrtini nastavilo se u istom ritmu, a Širokobriježani su na odmor otišli s velikih +19 (45:26). U trećoj četvrtini Osijek nije mogao puno toga te se u posljednju dionicu ušli s prednošću Širokog od 18 koševa razlike.

Mirno je Široki priveo utakmicu kraju. Trener Ivan Velić dao je više prilike igračima s manjom minutažom te su se na kraju svi upisali u strijelce. Do kraja su domaći povećavali prednost slavivši na kraju s velikih +28 (83:55).

Bivši igrač Širokog Dino Butorac dočekan je aplauzom publike na Pecari

Sjajan je bio Emmanuel Little s double-double učinkom od 14 koševa i čak 18 skokova čime je izjednačio rekord ABA 2 lige u broju skokova u jednoj utakmici.

Emmanuel Little izjednačio rekord ABA 2 lige

Daishon Knight postigao je 15, a Duje Brala 14 koševa. Dvoznamenkast broj postignutih koševa imali su još Filip Kraljević (12) te Dominik Vujanović (11).

U momčadi Osijeka istaknuli su se Christian Bradford sa 17 i Veljko Budimir sa 16 koševa.

Posljednju utakmicu u domaćem ”balonu ”Široki će igrati u subotu, 11. ožujka, od 18:00 sati protiv Gorice iz Velike Gorice.