Široki protutnjao Koševom i razbio Sarajevo

U utakmici 19. kola Premijer lige Široki je na Koševu pobijedio Sarajevo rezultatom 3:1.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, da bi već u 46. minuti Širokobriježani šokirali domaćine spektakularnim pogotkom Daniela Lukića s dvadesetak metara.

Do novog vodstva Široki dolazi golom Mihaela Kuprešaka nakon kontre u 53. minuti, a za velikih 3:0 zabija Petar Mišić u 77. minuti, tek pet minuta nakon ulaska u igru.

Jedini pogodak za domaćine zabio je Mirza Mustafić u 87. minuti.

Široki je zadnji put u Premijer ligi BiH pobijedio Sarajevo na Koševu u kolovozu 2013. godine, a u Kupu BiH posljednji put u svibnju 2017. godine na Koševu.

Ovo je ujedno i prvi put nakon 15 godina da su Škripari došli na Koševo.

Široki je ovime prekinuo rekordno loš niz od devet utakmica bez pobjede otkad se igra zajednička Premijer liga BiH te se trenutno na tablici nalazi na šestom mjestu.

U 20. kolu Široki dočekuje Željezničar, a ovaj derbi će se igrati na stadionu Bare u Čitluku.

Standings provided by Sofascore

Pogledajte slavlje nogometaša Širokog nakon pobjede na Koševu

47 komentara

• Ajmo zugatori da ne kazem zevkatori necu kazat dusatori.Vidis kako igra nasa momcad.Bravo siroki.Nismo mi bilo tko.Sta ce nama bh premier liga.Mi imamo motiv da igramo kad je wnin.Tada pokazemo snagu.Iducu sezonu ce to bit puno bolje i od starta po pobjede.

• Sarajevo i Široki hm prijateljski klubovi, tko se to nada pored Zrinjskog i jos 3 ekipe koje su konstantno bolje od Širokog da ce prvaci ikada vise biti…

• Strucno vidjenje je napisalo komentar u 15:00,drugi odzgo jer imaju 2 u 15:00.Sta drugo kazati vec cestitke.Slazem se i ja da nasi nisu imali motiva igrati dok je bila bh premier liga.Sad je wnin i vidis kako se igra.Bravo.To je fudbal

• Nije Sarajevo moglo nista iako su takticki odlicno stajali.Pogotovo 2 poluv.Sta kazati o Sirokom.Izuzetno jaka ekipa.Najavio sam juce u jednom komentaru da nece biti iznenadjenje da oni dobiju utakmicu.Jaka su ekipa a i liga ce biti neizvjesnija jer je tu jedan pravi sponzor lige.Sigurno da i siroki ima veci motiv i volju da igra nego dok se liga zvala bh premier liga.Sad oni imaju motiv i to se vidilo danas.Sarajevo potpuno nemocno iako su dali sve od sebe nisu nista mogli.Bravo siroki.Treba i dalje ici na pobjedu.Ako siroki nekada i izgubi utakmicu npr protiv goska igmana ili zvjezde neka se navijac sto ovde pise ne razocara.To je fudbal.Imamo i pravog sponzora lige i bit ce radosni trenutaka a i oni manje radosni za siroki.To je fudbal.

• Igralo se brzo i na kontre jer je drugaciji vezni red bio nego u prvom dijelu sezone. Cinjenica 🤷🏻‍♂️
    Bilco uspori loptu

• Jos nesto pozitivno.Poceo i Strucni komentirati kao i analiticari na tv.Zasluzena pobjeda Sirokog.Sarajevo nije imalo svoj dan.Jos trebaju i navijaci sarajeva shvatit da trebaju biti kao i njihov klub.To je samo fudbal.Pustimo tamo neki borac eto im to 1 misto.Ipak su oni lesinari.Mi cemo sada igrat i pokazat da svak svakoga moze pobjedit.Ne moze se samo pobjedit borac jer su prejaki.Eno ni Zrinjski nije uspio jer shvataju da su lesinari prvi.

• Analiza Strucno Vidjenje.Siroki je jos jednom pokazao da su izuzetno jaka ekipa.Doduse pobjedjivao je i gosk zelju na grbavici,pa vodio 2:0 protiv sarajeva u gabeli a sarajevo slucajno izjednaci na 2:2.wnin je preuzeo ligu i liga je odma kvalitetnija.Sto vise proigrao je i siroki.Sta ces to je fudbal.Sad i oni najosinutiji shvaca da je Strucni za njega bio doktor.On opet iz ocaja i iz zlobe pise protiv a shvaca da bit osinut nije lako.