Široki preokrenuo susret i slavio protiv Zrinjskog

U prvom kolu Lige za prvaka Bosne i Hercegovine Široki je u Mostaru svladao Zrinjski s 84:75. Hercegovački derbi odigran je u skoro punoj dvorani na Bijelome brijegu, a protekao je u zanimljivoj, ali jako nervoznoj utakmici.

Domaći košarkaši vodili su sve do dvije i pol minute prije kraja prvog poluvremena kada su Širokobriježani preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali do kraja. Široki se ovom pobjedom revanširao za poraz od 18 razlike u okviru Lige 12.

Ključni trenutak dogodio se nešto više od pet minuta do kraja kada je Ivica Petrić kod 66:64 za Široki promašio čisto polaganje, nakon čega je Široki napravio 12:2 seriju, došao do 78:66 i tu riješio pitanje pobjednika.

Briljirao je Ivan Novačić (28 koševa, 10 skokova, 7 asistencija, 6 izgubljenih lopti), Toni Katić je dodao 16 poena, a Cory Remekun 13 koševa, devet skokova i četiri blokade.

Kod domaćih su samo Ali Demić (18 poena, 8 skokova, 3 blokade) i Vedran Princ (16 poena), kojeg su košarkaši Širokog ovaj put puno bolje čuvali, bili dvoznamenkasti. Novi igrač Vojin Svilar debitirao jes devet koševa,

Zrinjski je u ovoj utakmici promašio čak 12 slobodnih bacanja (15-27) i tu Mostarci trebaju tražiti uzroke poraza.

U ostalim utakmicama prvog kola Igokea je lako porazila Leotar (88:58), a Sloboda je iznenađujuće svladala Sparse (70:62).