Široki porazio i drugog austrijskog protivnika u Antalyji

Nogometaši Širokog Brijega upisali su novu pobjedu na pripremama u turskoj Antalyji. Ovaj put su pobijedili još jednog austrijskog drugoligaša SC Austria Lustenau rezultatom 3:1.

Širokobriježane je u vodstvo doveo veznjak Ivan Paponja u 27. minuti nakon asistencije Kristijana Medića, a s tim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme.

U 69. minuti vodeća momčad druge austrijske Erste lige je izjednačila preko Muhammeda Chama.

Novo vodstvo u 80. minuti Širokobriježanima donosi Kristijan Medić, a konačnih 3:1 postavio je u 86. minuti Zvonimir Begić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić (od 75. Puljić), Medić (od 84. Ravlija), Musa (od 46. Prusina), Bosančić (od 46. Mašić), Čuljak (od 46. Ikić), Vukoja (od 65. Begić), Jurica (od 46. Ćavar), Valinčić, Paponja (od 65. Blagaić), Llanos (od 75. Kolenda), Lukić (od 46. Mujan); Trener: Jure Ivanković

AUSTRIA LUSTENAU: Ereš (od 68. Yilmaz), Berger, Gmeiner, Türkmen (od 68. Grabher), Marčeta, Marte (od 68. Guenouche), Wallace (od 68. Teixeira), Stefanon (od 68. Cheukoua), Bösch (od 68. Cham), Tiefenbach (od 9. Berlinger; od 68. Mätzler), Adriel (od 45. Baiye); Trener: Markus Mader

Podsjetimo, Široki je otvorio pripreme s porazom od Hajduka u Splitu (2:1), potom je u svom kampu na Blatu s visokih 5:0 porazio hrvatskog četveroligaša ONK Metkovića, a onda je uslijedio hladan tuš od mostarskog Veleža i poraz 0:3 te minimalna pobjeda protiv hrvatskog trećeligaša Neretvanca iz Opuzena (1:0). Na početku priprema u Turskoj zbog nevremena je otpao dvoboj s ukrajinskim prvoligašem Mariupolom, a u drugom zakazanom dvoboju Široki je slavio protiv austrijskog drugoligaša KSV 1919 s 3:2.

A već u četvrtak, Široki će imati novu provjeru, a gotovo sigurno i najjaču do sada. Jer će im protivnik biti ukrajinski velikan Dinamo Kijev. Nakon toga slijedi povratak u Široki Brijeg i završno brušenje forme uoči nastavka prvenstva.

Generalnu probu Široki bi trebao imati protiv sarajevskog Željezničara na Pecari tjedan dana prije početka proljetnog dijela prvenstva. Prvenstvo se u posljednjem vikendu veljače, a Široki će tada dočekati banjalučki Borac i to bez publike, zbog kazne NS BiH.