Široki poražen od Leotara; Sparsi demolirali Bosnu Royal

Košarkaši Širokog Brijega poraženi su s Trebinju od ekipe Leotara rezultatom 87:81 nakon produžetaka.

Poslije regularnog dijela utakmice rezultat je bio 74:74, a u produžecima je ekipa Leotara uspjela svladati goste iz Širokog.

Najbolji u redovima Širokog bili su Novačić sa 21, Katić sa 19 i Bilinovac sa 17 koševa, dok su Leotar predvodili Rikalo sa 19, Radisavljević sa 17 i Aleksić sa 12 postignutih koševa.

Kad su u pitanju prekršaji Široki je prednjačio sa čak 15 komada, dok su gosti upisali svega 6 prekršaja.

Košarkaši Sparsa večeras su u Skenderiji pobijedili Bosnu-Royal s 94:60, u susretu 4. kola Lige 12 Bosne i Hercegovine.

Sparsi, koji i u ovoj sezoni košarkaškog prvenstva BiH žele ostvariti plasman među četiri najbolje ekipe, bez problema su svladali ekipu koja je prije samog početka sezone nastala spajanjem Bosne i manje poznatog Royala.

Prvu četvrtinu susreta Sparsi su okončali rezulatom 29:13 u svoju korist, a njihova prednost nastavila je rasti do samog kraja susreta. Poluvrijeme je završeno rezultatom 50:27, a treća četvrtina 74:44.

Sparse su do pobjede predvodili Nikola Đurasović s 18 poena i šest skokova, Mirza Bulić sa 17 poena i pet skokova, te Aleksej Nikolić s 12 poena šest skokova i pet asistencija. Dvocifreni učinak također su imali Edin Atić, Nedim Buza i Igor Josipović.

U ekipi Bosna-Royal istaknuo se Edin Rešidović s 18 poena, dva skoka i tri asistencije, dok je Semir Albinović dodao 15 poena i osam skokova.

Sparsima je to bila treća ovosezonska pobjeda u isto toliko odigranih susreta, dok je Bosna-Royal u četiri susreta ostvarila pobjedu i tri poraza.