Široki pobjedom u hercegovačkom derbiju zaključio 2019. godinu

Košarkaši Širokog ostvarili su novu pobjedu u prvenstvu BiH. Za kraj godine bili su bolji od mostarskog Zrinjskog s rezultatom 90:76.

Otvaranje utakmice bilo je dosta tvrdo, obje momčadi su dosta griješile, Široki je imao na početku prednost od pet razlike (11:6), ali u nastavku ove dionice igrači Zrinjskog su odigrali bolje i zasluženo osvojili prvu četvrtinu.

Prva četvrtina pripala je Mostarcima uz rezultat 15:17, a predvodili su ih Glogovac i Vranješ.

Široki je u drugoj četvrtini pokazao znatno bolju igru i preuzeo je konce u svoje ruke.

Podizanje agresivnosti u obrani i strpljivost u napadu bili su ključni da je Široki ovu četvrtinu uvjerljivo odnio u svoju korist (27:17), odnosno da je poluvrijeme završio uz prednost 42:34.

Treba istaknuti dobre dionice Matea Drežnjaka i Karačića u ovom razdoblju.

Ponajbolji igrač Širokobriježna Mateo Drežnjak imao je odlične dionice igre u trenucima kad se utakmica prelamala

Nakon povratka iz svlačionice i nastavka utakmice u trećoj četvrtini Široki je pokazao zašto je bio favorit u ovoj utakmici, jer kvaliteta je očigledno na njihovoj strani.

Stečena prednost domaćih je u prvih nekoliko minuta održavana igrom “koš za koš”, a kako je vrijeme odmicalo Široki je skupljao još veću prednost.

U ovoj četvrtini velik doprinos dao je organizator igre domaćih Filipović, a dobrim dionicama priključili su se braća Drežnjak pa je Široki ovu dionicu okončao uz prednost od 15 poena viška (68-53).

Široki je u posljednoj četvrtini znalački čuvao veliku prednost, a Mostarci su ipak u par navrata smanjili prednost domaćih na 7-8 razlike, ali nisu imali snage za ništa više od toga.

Najbolji u redovima Širokog bio je sjajni Mateo Drežnjak, koji iz utakmice u utakmicu potvrđuje kakvog kapitalca u svojim redovima ima Široki. Na ovoj utakmici postigao je 25 poena, skupio je tri skoka i četiri asistencije imao je jednu ukradenu loptu. Dvoznamenkasti su također bili Karačić sa 14 koševa (13 skokova i dvije ukradene lopte, Filipović s 15 (7 asistencija i 5 skokova), Dario Drežnjak s 14 postignutih poena (10 skokova i 4 asistencije), te Jure Zubac s 10 poena (3 asistentencije)

Kod Mostaraca istaknula su se trojica igrača: Vranješ sa 19 koševa (3 skoka i 1 asistencija), Glogovac sa 16 (9 skokova) te Bjelica s 15 (7 asist. i 4 skoka).

Široki je s ovom pobjedom zaključio 2019. godinu na drugom mjestu prvenstva BiH s omjerom 10-2 kao i sarajevski Spars, dok će na prvom mjestu ukoliko ne bude većih iznenađenja, završiti Igokea s pobjedom više.

S druge strane Mostarci su u donjem dijelu ljestvice na 9. mjestu s omjerom 4-8 kao i Promo iz Donjeg Vakufa.