Široki pobjedom protiv Proma ostao na prvom mjestu

Široki je pobijedio Promo 72:59 (21:21, 12:21, 13:18, 13:12) u susretu 17. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu navečer u dvorani ”Mira i prijateljska” u Donjem Vakufu.

Domaćin se držao prvih deset minuta (21:21), a onda su favorizirani gosti ubacili u višu brzinu i na odmor otišli s +9. U posljednju četvrtinu Široki je ušao s prednošću od 14 koševa, da bi na kraju upisao 15. pobjedu u domaćem prvenstvu i ostanak na prvom mjestu.

Martin Junaković sa 16 poena predvodio je Širokobriježane do pobjede dok je 13 postigao Josip Čović. Zachary Nutall i Josip Jukić pridodali su po 12 koševa.

U redovima Proma istaknuo se dvojac Nikola Petojević (17 poena) i kapetan Dino Alkić (15 poena).

U 18. kolu Široki gostuje Mladosti u Mrkonjić Gradu dok će Promo na svom parketu dočekati Slaviju 1996 iz Istočnog Sarajeva.