Široki pobjedom nad MZT-om napravio veliki korak ka doigravanju

HKK Široki je u posljednjoj utakmici 19. kola ABA 2 lige na Pecari svladao drugoplasirani MZT rezultatom 89:77.

Ovo je bila jako bitna utakmica i za jedne i za druge jer se obje ekipe bore za doigravanje. U prvom međusobnom susretu odigranom u studenom u Makedoniji slavio je MZT rezultatom 83:71.

Široki je bolje otvorio utakmicu. MZT je već nakon pet minuta imao šest izgubljenih lopti, a rastrčani domaći igrači su to koristili i s nekoliko atraktivnih zakucavanja dizali publiku na noge.

Gosti su bili šuterski raspoloženi, u prvoj četvrtini su pogodili čak pet trica koje su ih držale u utakmici pa je rezultat nakon prvih deset minuta glasio 27:25.

Pogledajte zakucavanje Ivana Karačića koje je obilježilo prvu četvrtinu.

Za razliku od prve, u drugoj četvrtini se igralo na manji broj poena. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, Široki je pojačao obranu na trici i time smanjio efikasnost MZT-a.

Pred kraj prvog poluvremena domaćin ubacuje u brzinu više, pojačava igru u oba smjera i dolazi do prednosti od osam poena, najveće na utakmici, s kojom se odlazi i na predah – 47:39.

Početkom treće četvrtine Široki odlazi na deset razlike, ali MZT radi seriju i dolazi na samo minus tri. Hrvoje Vlašić zove time-out kojim je prodrmao svoje igrače koji opet stvaraju solidnu prednost i primoraju suparničkog trenera Đorđi Kočova na istu reakciju. Gostima to nije puno pomoglo jer je Široki nastavio održavati prednost i sa 69:61 ulazi u posljednju četvrtinu.

Široki u posljednjih deset minuta MZT-u nije dopustio nikakvu priliku za povratak. Održavali su dvocifrenu prednost kroz cijelu četvrtinu i s 89:77 dolaze do jako vrijedne pobjede.

Domaćina su do pobjede predvodili Dario Drežnjak s 20 i Goran Filipović sa 17 poena , dok su kod gostiju najbolji bili Jabarie Hinds s 18 i Bojan Krstevski s 15 poena.

Široki u 20. kolu gostuje kod prvoplasiranog Borca.