Široki ”peticom” ispratio Čapljinu, hat-trick Luke Menala

Nogometaši Širokog Brijega plasirali su se u osminu završnice Kupa BiH svladavši na Pecari pred oko 200 gledatelja federalnog prvoligaša Čapljinu s visokih 5:0.

Mrežu gostiju načeo je Luka Menalo u 21. minuti, a osam minuta kasnije Jure Ivanković udvostručuje vodstvo. Široki Brijeg je kontrolirao cijeli tijek susreta, a Čapljina je tek u nekoliko navrata prijetila iz kontri i prekida, no bezuspješno.

U 54. minuti svojim drugim pogotkom Luka Menalo pogađa za 3:0. Samo dvije minute kasnije, mladi Čapljinac u redovima ”Plavo-bijelih” postiže hat-trick.

Konačnih 5:0 postavio je Antonio Repić 63. nakon što je u mrežu pospremio odbijanac kojeg je obranio vratar Zavitan.

Trener Branko Karačić na teren je poslao kombiniranu momčad, no susret je ipak morao promatrati s južne tribine stadiona Pecara zbog isključenja na posljednjoj prvenstvenoj utakmici. Momčad je vodio pomoćni trener Mario Bazina.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Pandža (61. Brekalo), Barišić, Ćorić, Plazonić, Krstanović (55. Baraban), Ivanković, Menalo, Repić, Crnov (56. Lončar).

ČAPLJINA: Zavitan, Dupovac (77. Nikšić), Raguž, Leko (68. Arapović), Novaković, Jazvin (58. Penava), Zubac, Bondža, Ćosić, Raič, Rodin.