Široki ne posustaje: Hemofarm pao u snježnom Širokom Brijegu!

Nakon snježnog nevremena koje je zamelo Hercegovinu i Široki Brijeg te uz sve neprilike kroz koje su prošli gostujuči igrači danas su u GŠD na Pecari košarkaši Širokog WWina i Hemofarma iz Vršca odigrali utakmicu 21. kola regionalne košarkaške ABA lige. U jednoj ne tako dopadljivoj utakmici, pa i lošem danu, Široki WWin je došao do nove pobjede i petog mjesta na ljestvici. Na krilima četvorice raspoloženih ‘probuđenog’ Šakića, uvijek izvrsnog Pilepića te u posljednje vrijeme odličnih Planinića i Collinsa, Široki je upisao pobjedu (72:65)

Domaći su odlično otvorili susret i stekli zavidnu prednost nad vidno iscrpljenim gostima koji su skoro 30-ak sati bili zameteni u snijegu. Prvu četvrtinu su riješili u svoju korist rezultatom 20:09.

U drugoj četvrtini punih pet minuta kao da nije bilo domaće momčadi. Vrščani su serijom od 0:13 došli do preokreta i vodstva 20:22. Tada trener Velić na parket vraća prvu petorku koja uspjeva do poluvremena vratiti prednost Širokog na +5. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 31:26.

Već početkom drugog poluvremena Široki je sigurnim koševima Pilepića i Ramljaka utabanao put k novoj pobjedi. Do kraja četvrtine Široki je došao do prednosti 51:42. Široki je predbost držao do posljednje dvije minute kada su gosti koševima Maras i Jeremića doli do 66:60, što natjeralo Velića da pozove minutu odmora. Nakon kratkog predaha Pilepić je doveo domaće do nove pobjede 72:65.

U redovima domaćih ponovno je najbolji bio Pilepić koji je ubacio 20 koševa. Nimalo lošiji nije bio ni Šakić Nakon dugo vremena odigrao je odličnu utakmicu uz double-double učinak (18 koševa, 12 skokova). Vrlo dobru partiju pružili su i centri Planinić (15 koševa, 6 skokova) te Collins (8 koševa, 7 skokova).

Kod gostiju najbolji je bio Jeremić s 21 košem i 7 skokova. Po 10 koševa ubacili su Pantić (9 skokova) i Maras. (ABCportal.info)