Široki nakon početnih muka pobijedio Grude koje slave 60. rođendan kluba

Nogometaši Širokog Brijega i Gruda odigirali su na stadionu Elić Luke prijateljsku utakmicu povodom 60. rođendana grudskog nogometnog kluba.

Širokobriježani su na kraju slavili s rezultatom 1:4, ali početak nije bio nimalo obećavajući za goste s Pecare.

Već u trećoj minuti utakmice Ante Miloš dovodi Gruđane u vodstvo nakon što je lijepo pogodio iz slobodnog udarca.

Širokobriježanima je trebalo neko vrijeme utakmice da uspostave kontrolu situacije na terenu. U 32. minuti dosuđen im je kazneni udarac, ali Gruđanin u dresu Plavo-bijelih Mateo Marić nije bio siguran realizator. Na golu Gruda iskazao se vratar Ronald Bilić sjajnom intervencijom.

Ipak minutu kasnije gosti s Pecare stižu do izjednačenja.

Makedonac Viktor Angelov, koji se za sada nije naigrao u dresu Širokobriježana, ubacuje iz udarca iz kuta, a lopta potom dolazi do mladog Ilije Mašića koji pogađa za 1:1.

Na poluvremnu je trener gostiju Toni Karačić zasigurno imao što za reći svojim igračima, ponajprije zbog njihova lošeg pristupa i to je u nastavku urodilo plodom pa je Široki postigao još tri pogotka za na kraju rezultatski uvjerljivu pobjedu.

Najprije je za 1:2 pogodio Angelov u 62. minuti. Deset minuta kasnije pogađa i Stipe Jurić za 1:3.

A konačnih 1:4 postavio je Viktor Angelov u 79. minuti svojim drugom pogotokom.

HNK GRUDE: Bilić, Zorić, Petrović, Logara, Ančić, Miloš, Erkapić, Tolić, Ivanković, Čuljak, Leko (još su igrali: Tomas, Marić, Boban, A. Bračić, Anić, P. Bračić)

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić (od 64. Pehar), Cipetić, Kvesić (od 64. Vištica), Barišić, Mašić, Hrkać, Marić, Angelov, Jurić, Jurilj, Z. Vukoja (od 41. Franjić)