Široki na Pecari ‘srušio’ beogradsku Zvezdu

Agresivnom borbenošću i čvrstom obranom Široki WWin je nošen navijanjem oko 5000 gledatelja na Pecari svladao moćnu beogradsku Crvenu zvezdu rezultatom 78:74 (24:13, 24:21, 16:17, 14:23). Ovom pobjedom domaći su napravili ogroman korak ka ostanku u društvu najboljih kluba regije, dok je Crvena zvezda propustila priliku izjednačiti se s Igokeom na vrhu.

Kao što je i najavljivao trener Vujanović, njegovi momci su na terenu ostavili posljednje atome snage kako bi slomili goste iz Beograda. Od prve minute zaigrali su na pobjedu. Takvim pristupom ‘pomutili’ su goste koji su večeras bili neprepoznatljivi. Već u prvoj četvrtini vezanim tricama Jonesa i Šutala Široki se serijom 11:0 odlijepio na 17:7 i lagano podizao prednost. Nakon toga razigrao se i Šakić. Mnogobrojna publika na Pecari je doslovce eksplodirala, dok je Šakić sa pozicije krilnog centra nemilosrdno punio koš gostiju. Spomenutom trojcu uskoro su se svojim koševima pridružili Ramljak i Bilinovac, tako da su domaći na odmor otišli s prednošću 48:34.

Ni u drugom poluvremenu Širokobriježani nisu popuštali. Uspjeli su održavati visoku prednost, tako da se u posljednju četvrtinu ušli sa +13 prednošću. U posljednjoj četvrtini obje momčadi su odigrale dosta nervoznije. Griješilo se na obje strane. No, iskusnija momčad Zvezde se polako približavala domaćinu. Dvjema vezanim tricama Vuka Radivojevića probudila je malu nadu da bi mogli slomiti domaćina. Početkom posljednje četvrtine Jones pogađa za 71:65 i diže publiku na noge. Momčad trenera Damira Vujanovića je znalački odradila posljednju minutu i na kraju sasvim zasluženo slavila veliku pobjedu 78:74. (Ivan Kraljević)

Široki WWin: Šutalo 21, Babić, Ramljak 8 (5sk), Bilinovac 6, Bošnjak, Novak, Šakić 17 (8sk), Freeman 7, Barać 5, Vragović, Rikić 2, Jones 12.

Crvena zvezda: Cvetković, Subotić, Rakočević 15 (5as), Mitrović 2, Lazić 7, Simonović 1, Savović 14 (8sk), Katić 8 (), Samardžiski 2, Radivojević 7, Nelson 7 (5sk), Scott 11 (6sk).