Široki ispustio pobjedu u Krupi, ali popeo se na drugo mjesto

Nogometaši Krupe i Širokog Brijega podijelili su bodove uz rezultat 1:1 u sklopu 21. kola Premijer lige BiH. Široki je imao vodstvo, ali Krupa je u završnici stigla do izjednačenja.

Široki je na ovoj utakmici bio lišen usluga Maganjića, Zachare i Raguža, a ovaj tjedan lakše se ozlijedio i Božo Musa, pa je umjesto njega uskočio Obšivač. To je bila jedina promjena u početnom sastavu Širokog u odnosu na dvoboj protiv Mladosti.

S druge strane kod Krupe je debitirao dojučerašnji igrač momčadi s Pecare Toni Jović, i upravo je on uz napadača Rakića predstavljao najveću opasnost za goste u prvom poluvremenu.

Dojam je kako su domaći u prvom poluvremenu bili nešto konkretniji, iako je Široki imao nešto veći posjed lopte.

Krupa je stvorila nekoliko ozbiljnih situacija, a s trima intervencijama odnosno obranama udaraca Jovića u 11. minuti, Mandića u 37. i Rakića u 43. istaknuo se vratar gostiju Dario Miškić.

Ono što vrijedi izdvojiti kod Širokog u prvom dijelu je jedna sumnjiva situacija u 40. minuti, kad je Vukoja srušen u šesnaestercu nakon dvoboja s braničem Krupe.Gosti su tražili jedanaesterac, ali se sudac Topalović nije oglasio.

A minutu kasnije iz dalijne je svoj udarac oprobao novi današnji kapetan Širokobriježana Mato Stanić, ali lopta je otišla za malo pored gola Kolaka.

Široki je u drugo poluvrijeme krenuo puno odlučnije i to se isplatilo u 53. minuti kada su došli u vodstvo.

Nakon odličnog kontranapada, loptu je povukao Stipe Jurić proslijedio je na desnu stranu prema Ivanu Ikiću koji se lijepo namjestio i još bolje preciznim udarcem pogodio donji desni kut vratara Kolaka za veliko slavlje gostiju.

Nedugo nakon toga dobra prigoda za Krupu. Nakon udarca iz kuta, najviši u skoku bio je Palić, ali njegov udarac je otišao preko gola.

U 73. minuti nova dobra situacija za Široki, nakon ubačaja Ikića s desne strane, malo je na loptu zakasnio Majić pa je Kolak sigurno uhvatio loptu. Četiri minute kasnije pokušao je i Jurilj, nakon ubačaja Marka Jurića iz prekida, ali njegov udarac Kolak brani.

Karačić: Krupa je puno kvalitetnija u odnosu na jesen; Ilić: Zadovoljan sam, iako smo bili bliže pobjedi

U 79. minuti odlična prigoda za domaće. Dujaković je sam izašao pred Miškića, ali vratar Širokog se još jednom iskazao vrhunskom obranom.

I kad je izgledalo da će Široki odnijeti velika tri boda s teškog gostovanja, u 89. minuti nakon gužve u šesnaestercu gostiju, Obšivač je igrao rukom i sudac Topalović je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Nikola Dujaković, iako treba reći da je i ovu loptu nogom okrznuo Miškić.

To se pokazao i kao konačan rezultat.

S obzirom da je u drugoj današnjoj Tuzla City porazio Željezničar s 2:0, Široki je s ovim remijem skočio na drugo mjesto na ljestvici, ali da su pobijedili Širokobriježani bi se još više odvojili svojim najbližim konkurentima, pa stoga mogu žaliti za ispuštenim bodovima.

FK KRUPA: Kolak; Galić, Karišik, Makitan, Ćivić, Palić (od 65. Redžić), Muminović, Dujaković, Jović, Mandić (od 70. Vukmanović), Rakić

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, M. Jurić, Obšivač, Čuljak, Begić, Stanić, Vukoja (od 62. Majić), Jurilj, Ikić, S. Jurić (od 81. Šabić)