Široki i dalje ne zna ni za pobjedu ni poraz: Nova “nula” Plavo-Bijelih na Tušnju

Nogometaši Širokog Brijega upisali su i četvrti remi u novoj sezoni Premijer lige, te još ne znaju ni za poraz ni pobjedu u prva četiri kola. Ovaj put su odigrali 0:0 na Tušnju protiv Slobode.

Široki je u ovu utakmicu ušao nakon turbulencija oko odlaska Tonija Karačića, a momčad je u Tuzli vodio njegov dosadašnji pomoćnik Jure Ivanković. On se odlučio za nešto drugačiju postavku igre nego što smo viđali do sada pa je Široki izašao na Tušanj u formaciji s tri stopera, a veznjak Paponja koji je prvi put od dolaska krenuo u prvih 11, izvlačio se na desni bok.

U prvom poluvremenu Sloboda, koja je uoči ove utakmice imala sve tri pobjede je imala neku blagu inicijativu, dok je Široki čvrsto stajao u bloku i vrebao prigode iz kontranapada.

Tuzlaci su prvi zaprijetili preko Kurtalića u 9. i Predragovića u 12. minuti, ali oba puta odličnom intervencijom istaknuo se vratar Miškić. Kurtalić je u 18. minuti zaprijetio izvana, ali njegov udarac je otišao preko gola. U 29. Sloboda je odigrala dobru akciju, ali se napadač Maksimović nije najbolje snašao u šesnaestercu gostiju.

Široki je u prvom poluvremenu dva puta konkretnije izašao prema naprijed, a oba puta glavni akter bio je Begić. Prvo je u 21. minuti uputio jedan ubačaj s desne strane koji je pogodio vanjski dio mreže Bukvićeva gola. A onda je u 41. okušao i svoj udarac iz daljine, ali Bukvić je bio siguran i to je bilo sve u siromašnom prvom dijelu.

Ivanković: Nismo bili pretjerano opasni; Žižović: Ovo je naš maksimum

Početkom drugog dijela kod domaćih neprecizni su bili Jusić i Maksimović, a u 61. minuti nakon ubačaja iz kuta Vukoje na drugoj strani prijeti Lukić, ali udarac mladog napadača Širokog odlazi pored gola.

Sedam minuta kasnije, Sloboda je opasno zaprijetila preko Ramića nakon vrlo dobre akcije, ali njegov udarac otišao je pored gola.

Široki je u završnoj četvrtini utakmice malo više uzeo loptu u svoje noge, ali teško je dolazio do nekih pravih prigoda.

U sudačkoj nadokandi Široki je ostao bez igrača manje. Zvonimiru Begiću je sviran prekršaj, a potom mu je sudac Musa dodijelio žuti karton, a on je poprilično burno reagirao na to, nakon čega je dobio i crveni karton. Rezultat se do kraja nije mijenjao i ove dvije momčadi su podijelile bodove.

U idućem kolu Široki Brijeg na Pecari dočekuje Leotar, dok Sloboda ide na teško gostovanje Veležu.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Devedžić, Čivić,  A. Beganović, Dž. Beganović, Kurtalić (od 73. Husejinović), Maksimović (od 65. Mujagić), Osmić (od 46. Ramić), Predragović (od 89 Veselinović), Balić

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Jurić, Obšivač, Musa, Brekalo, Begić, Vukoja, Paponja, Jurilj, Ikić (od 92. Kolega), Lukić (od 67. Mašić)