Široki fantastičnom igrom slavio protiv Zrinjskog za prvo mjesto

Košarkaši Širokog izborili su veliku pobjedu u susjedskom hercegovačkom derbiju protiv mostarskog Zrinjskog rezultatom 95:79.

Predvođeni sjajnim razigravačem Goranom Filipovićem, centrom Filipom Kraljevićem te Mateom Drežnjakom Širokobriježani su potvrdili prvo mjesto u regularnom dijelu prvenstva, te mirno očekuju Ligu 6.

Dvoboj dvije vodeće momčadi u prvenstvu BiH započeo je u dosta izjednačenom tonu, gdje se u prvih pet minuta praktično igralo koš za koš. Nakon toga Širokobriježani polako počinju graditi svoju prednost u jednom trenutku penju se i na jedanaest razlike (26:15), da bi na kraju četvrtinu priveli uz vodstvo od 9 razlike (34:25).

Širokobriježani su prvoj četvrtini pokazali vrlo dobru igru u obrani, a brzu, pametnu i jednostavnu igru u napadu, uz solidan postotak šuta izvana.

Druga četvrtina je započela dosta tvrdo, uz dosta pogreška na obje strane, pa u prve tri minute nitko nije zabio koš. Nakon par dobro odigranih akcija s obje strane, Širokobriježeni ponovno dolaze do 11 razlike (42:31). Ali Zrinjski ponovno smanjuje na -7, pa je trener domaćih Danijel Jusup bio prisiljen zvati time out. To je čini se, urodilo plodom pa je Široki otišao i na 12 razlike.

Zrinjski je pokušavao smanjiti prednost domaćih, ali im to nije polazilo za rukom. Pred sami kraj četvrtine, Široki je odigrao fantastičnu obranu, što je dovelo do brze tranzicije i nevjerojatnog zakucavanja Matea Drežnjaka za + 13 što je podiglo sve gledatelje na noge.

Drugu četvrtinu momčad s Pecare je dobila rezultatom 19:15, odnosno na poluvrijeme se otišlo ukupnim rezultatom 53:40.

Početak treće četvrtine počeo je u sličnom tonu. Široki je pokazivao čvrstu i agresivnu igru u obrani, za koju Mostarci nisu imali pravog rješenja. Jedino rješenje koje su mogli tražiti u tim trenucima bio je šut izvana, ali kako Plemiće nije služio šut, prednost Širokog je samo rasla.

I ovu četvrtinu su dobili Širokobriježani dobili (21:15), pa su je završili prednošću od visokih 19 razlike (74:55).

Ipak na početku posljednje četvrtine Zrinjski radi mini seriju i uspijeva se u nekoliko navrata približiti na -12, ali Širokobriježani nisu dopustili nikakav preokret i zasluženo su slavili u hercegovačkom derbiju rezultatom 95:79 što je dovelo do oduševljenja publike u dvorani na Pecari.

Široki su predvodili sjajni Filip Kraljević sa 23 koša te Goran Filipović i Mateo Drežnjak, svaki po 21 koš. Filipović je tome pridodao još 8 asistencija, Drežnjak 5, dok je Kraljević uhvatio 5 skokova. U momčadi gostiju najbolji su bili Marko Šutalo sa 15 koševa, te Marko Ramljak i Ivan Miličević sa po 14.

Bilo je ovo posljednje 22. kolo regularnog dijela prvenstva. Sada slijedi liga 6 u kojoj će, uz Široki i Zrinjski, nastupiti trećeplasirani Spars, četvrtoplasirana Sloboda, te petoplasirana Mladost iz Mrkonjić Grada. Iako su mnogi priželjkivali Igokeu iz Aleksandrovca za šestoga sudionika, to će vjerojatno biti Vogošća ako zadrži šesto mjesto, a jedna od ovih šest momčadi će biti novi prvak BiH.

HKK Široki: Ćutuk, Lončar (6), Filipović (21), Planinić, Čolak (6), Zubac (8), Kraljević (23), Šušak, Karačić (7), M. Drežnjak (21), D. Drežnjak (3), Batinić

HKK Zrinjski Mostar: Šutalo (15), Lužajić (13), Zelenika, Pajić, Sokolović (8), Zlomislić, Todorović (13), Miličević (14), Ljuljić (2), Milinović, Ramljak (14)