Široki deklasirao Slobodu

Široki je pobijedio Slobodu 73:58 (18:25, 22:13, 19:14, 14:6) u derbiju 12. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u srijedu navečer u dvorani Mejdan u Tuzli.

Širokobriježani su ostali na prvom mjestu s omjerom 10-2 dok su Tuzlaci treći s omjerom 7-5.

Domaći su superiornije otvorili susret i poveli 10:1, na kraju prve četvrtine imali su imali 25:18, ali u svim idućim dionicama igrali su očajno što je Široki iskoristio i stigao do zaslužene pobjede.

Nada za povratak u igru tuzlanskih košarkaša tinjala je do 25. minute i zaostatka od šest koševa, ali kada se tricama Matea Čolaka Široki odvojio na dvoznamenkastu prednost utakmica je otišla u jednosmjernu ulicu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Zach Nutall s 25, Mateo Čolak 14 koševa (9 skokova) i Duje Brala s 13 koševa. Kod Slobode bolji od ostalih bili su Devine Eke s 21 i Jasmin Jakupović s 14 koševa.

Posljednju utakmicu u 2023. godini Široki će odigrati u subotu, 30. prosinca, u 18:00 sati protiv Leotara na Pecari.