Široki Brijeg se ispuhao protiv Mladosti

Nogometaši Širokog Brijega već su u prvom susretu u Velikoj Obarskoj pobjedom od 3:1 praktično osigurali polufinale Kupa BiH. No, u uzvratnom susretu se nisu nimalo opustili već su Mladost s Pecare ispratili s pet pogodaka te s ukupnih 8:1 plasirali se u polufinale Kupa BiH.

Već u 40. sekundi susreta Široki je poveo pogotkom Gorana Zakarića. Vodstvo Širokog udvostručio je Buhač u 10. minuti svladavši gostujućeg vrata odličnim udarcem s vrha šesnaesterca.

Stotinjak gledatelja na Pecari u prvom dijelu vidjeli su još dva pogotka. Josip Barišić pogodio je za 3:0 u 33. minuti da bi Ivan Buhač svojim drugim pogotkom na utakmici rezultat u 44. minuti povećao na 4:0.

U drugom poluvremenu Široki je usporio tempo utakmice i držao terensku inicijativu. Upravo kad se činilo da će utakmica završiti ovim rezultatom, u sudačkoj nadoknadi sjajno je s lijeve strane probio ponovno Barišić i postavio konačnih 5:0.

Široki Brijeg je tako ukupnim rezultatom od 8:1 prošao u polufinale Kupa BiH.

Prekinuta utakmica u Mostaru

Uzvratna utakmica četvrtfinala Kupa BiH između Veleža i Zrinjskog prekinuta je u 90. minuti nakon što je Zrinjski poveo s 2:0. Naime, nakon drugog gola Zrinjskog u teren je utrčalo nekoliko navijača domaćih.

Iako su redari spriječili kontakt dvojice navijača s gostujućim igračima, nogometaši Zrinjskog povukli su se u svlačionice.

S obzirom da se utakmica nije nastavila Zrinjski je na kraju pobijedio rezultatom 2:0, čime je izborio prolaz u polufinale Kupa.

Pobjedu su Zrinjskom donijeli Stojkić, koji je zabio za 1:0 u 45. minuti susreta i Nikolić koji je postavio konačnih 2:0 u 90. minuti. Utakmicu je prenosila klupska televizija NK Široki Brijeg.