Široki Brijeg remizirao s mađarskim drugoligašem

Nakon poraza od Rudara iz Velenja nogometaši Širokoga Brijega u drugom nastupu na ovogodišnjem Istria Winter Cupu odigrali su neodlučenih 1:1 s mađarskim drugoligašem Budafoki MTE, pa su osvajanjem trećega mjesta u skupini izborili susret za peto mjesto kojeg će igrati u subotu, ponovno u Novigradu, a protivnik će im biti mađarski prvoligaš Gyrmot FC Gyor.

Treba odmah reći kako su Širokobriježani gotovo cijelu utakmicu igrali s igračem manje zbog crvenog kartona što ga je Dražen Bagarić zaradio već u 2. minuti utakmice.

Prvo poluvrijeme je igrala udarna momčad Širokog Brijega, odnosno sljedeća postava: Zlomislić – Marković, Bralić, Barišić, D. Ćorić, Begonja, J. Ćorić, Zlomislić, Baraban, Peko, Bagarić.

U nastavku su zaigrali i igrači koji će po svemu sudeći imati nešto manju minutažu u predstojećoj polusezoni, a upravo su oni najmlađi u 56. minuti kreirali akciju za vodeći gol Širokobriježana. Marić je oduzeo loptu na lijevoj strani, proslijedio u sredinu do Jurića, a ovaj desno do Marušića, koji se lijepo oslobodio svoga čuvara i efektno pogodio za 1:0.

Ipak, šest minuta kasnije dobra akcija Mađara po desnoj strani njihovog napada, ubačaj u peterac i gol za, ispostavit će se konačnih 1:1.