Široki Brijeg poražen od Dinamo Kijeva

NK Široki Brijeg u četvrtak je u posljednjoj provjeri u turskoj Antalyji poražen od Dinamo Kijeva rezultatom 1:4.

Ukrajinci su poveli u 16. minuti iz jedanaesterca. Prethodno je Čuljak napravio prekršaj na Antyukhu u kaznenom prostoru Širokog i sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Shaparenko i matirao Miškića za vodstvo svoje momčadi.

Lijepim golom u 35. minuti na 2:0 povisio je Garmash.

Početkom drugog poluvremena, točnije u 47. minuti, Dinamo Kijev dolazi do trećeg gola. Tsygankov je pucao, Miškić obranio, ali se lopta odbila do Vanata koji je zabio za 3:0.

Široki Brijeg je stigao do pogotka iz jedanaesterca u 68. minuti utakmice. Mujan je sigurno realizirao najstrožu kaznu nakon što je Bol neoprezno s leđa podapeo Lukića.

U 81. minuti Tsygankov je prošao po desnoj strani i ubacio za Shaparenka koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 4:1.

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić (od 64. Valinčić), Musa, Bosančić, Čuljak (od 62. Brekalo), Begić (od 75. Paponja), Ćavar (od 86. Mašić), Blagaić (od 64. Vukoja; od 86. Jurica), Ikić, Mujan (od 75. Llanos), Lukić (od 86. Kolenda). Trener: Jure Ivanković

FC Dynamo Kyiv: Bushchan, Dubinchak, Syrota, Zabarnyi, Tymchyk, Shaparenko, Garmash, De Pena, Antiukh, Verbič, Kulach. Trener: Mircea Lucescu