Široki Brijeg nadigrao Velež

Dva dana nakon utakmice sa Željezničarom, ‘Rođeni’ su snage odmjerili sa premierligašem Širokim Brijegom. Po izuzetno hladnom i vjetrovitom vremenu na terenu SC ‘Musa-Karačić’ vidjeli smo četiri gola i borbenu igru. U konačnici rezultat je bio 3:1 za Širokobriježane.

Utakmicu je bolje otvorio Široki. U 11. minuti zaprijetili su preko Ljubića, koji neprecizno šutira i lopta odlazi malo pored stative. Četiri minute kasnije Široki dolazi u vodstvo. Šilić je izveo korner, a u skoku najviši je Ljubić, koji glavom šutira. Lopta se od stative odbija u mrežu Bobića.

Nakon primljenog gola, ‘Rođeni’ uspostavljaju terensku inicijativu i sve više prijete. U 26. minuti Vladavić je ubacio sa desne strane. Šišić glavom sa 14-15 metara odlično šutira, a lopta završava iza leđa Bilobrka. Dvije minute kasnije, Pliska oduzima loptu stoperu Širokog i asistira Okiću.

Napadač ‘Rođenih’ se spetljao i propala je ova šasna za postizanje pogotka. U 41. minuti Hebibović prolazi po desnoj strani i ubacuje u šesnaesterac Širokog. Okić loše šutira i golman Bilobrk bez većih problema otklanja ovu opasnost.

U nastavku oba trenera su promijenila skoro kompletne postave, što je utjecalo na igru. Promrzli gledatelji nisu vidjeli neki značajni događaj do 80. minute. Kordić se snalazi u petercu ‘Rođenih’ i dovodi svoju ekipu u vodstvo. U 85. minuti Mehremić je šutirao sa 20-tak metara, ali je golman Marić loptu odbio u korner. Tri minute kasnije lijepa akcija Širokog. Marić ubacuje sa desne strane, a Kordić šalje loptu iza leđa Oštrakovića.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk (od 46. N.Marić), Brekalo (od 74. Kvesić), Ješe (od 46. I.Džidić), Serdarušić (od 46. Jurčević), Bertoša (od 46. Marković), Zloimislić, Landeka (od 46. Kožul), Ljubić (od 62. Karačić), Šilić (od 46. Roskam), Wagner (od 46. M.Marić), Barišić (od 46. Kordić)

VELEŽ : Bobić (od 46. Oštraković), Hebibović (od 46. Škaljić), Pejić (od 46. Mehremić), Kazazić (od 46. Mahinić), Nuhić (od 46. Merzić), Kodro, Zvonić (od 46. Zolj), Šišić (od 46. Serdarević), Vladavić (od 46. Hajdarović), Pliska (od 65. Ćemalović), Okić (od 46. Letić), navedeno je na službenoj stranici Veleža.

Do odlaska u Bar, gdje će se odigrati četiri pripremne utakmice, ‘Rođeni’ će imati još dva protivnika u Hercegovini.

“Za 02. veljače smo zakazali provjeru sa Sarajevom. Oni će biti na pripremama u Međugorju, pa je ovo dobra prilika da odigramo utakmicu. Također, 08. veljače igramo sa federalnim prvoligašem Čapljinom”, kaže Admir Velagić, sportski direktor ‘Rođenih’.

U Crnoj Gori Velež će igrati sa jesenjim prvakom Crne Gore Sutjeskom iz Nikšića, Bokeljom iz Kotora, Mornarom iz Bara, te Grbljem iz Kotora.