Sindikati: Radnik u BiH nije trošak, čovjek je s obitelji, pravom i dostojanstvom

Savez samostalnih sindikata Bosne i Herecegovine, na Međunarodni praznik rada, ističe da Prvi maj nas podsjeća da su prava radnika izborena solidarnošću i zajedničkom borbom.

Kako navode, generacije prije nas izborile su osnovna radnička prava, uključujući dostojanstvene uvjete rada i ravnotežu između rada i odmora.

Podsjećaju da se taj praznik obilježava u više od 150 zemalja svijeta, u znak sjećanja na radničke prosvjede u Chicagu 1886. godine, kad su radnici započeli borbu za osmosatno radno vrijeme – princip koji i danas ostaje simbol radničkih prava.

Radnik u Bosni i Hercegovini nije broj niti trošak. Radnik je čovjek s dostojanstvom, obitelji i pravima. Ako želimo stabilno i pravedno društvo, moramo ulagati u radnike i unapređenje njihovog položaja. Zato pozivamo Vladu Federacije Bosne i Hercegovine, Udrugu poslodavaca FBiH i sve relevantne aktere da zajednički rade na jačanju sigurnog i pravednog radnog okruženja. To nije privilegija, to je minimum civilizacijskog standarda. Uime Saveza samostalnih sindikata BiH, svim članovima, čestitke za 1. maj, Međunarodni praznik rada – naveli su iz Saveza samostalnih sindikata BiH.

(www.jabuka.tv)





1 komentar

  • E da je tako ne bi bilo štrajka profesora,državnih službenika i namještenika ,doktora bez medicinskih sestara,policije.

Komentiraj: