Shaw ukrao show: Postigao prvi pogodak u karijeri u svojem 134. nastupu

Manchester United je osvojio prva tri boda na startu Premierlige, svladavši u prvom kolu Leicester s 2:1 na svom Old Traffordu.

Nakon tri minute igre nije se činilo da će Crveni vragovi imati ozbiljnijih problema s Lisicama. Naime, u tom su trenutku vodili pogotkom Paula Pogbe iz jedanaesterca i izgledalo je da bi mogli na krilima tog početnog uragana brzo postići drugi gol i riješiti pitanje pobjednika.

Taj drugi gol stigao je u 83. minuti, a autor je bio Luke Shaw koji je sjajno iskoristio proigravanje Juana Mate, prebacio svog čuvara i ljevicom matirao Kaspera Schmeichela.

Prvi gol u karijeri u 134. nastupu

Bio je to prvi pogodak Shawa ne samo u Premierligi već i u seniorskom nogometu u ukupno 134. nastupu (u Premierligi je odigrao 104 susreta).

Proslavio ga je vrlo emotivno, davši do znanja koliko mu je stalo nakon svega što je prošao na Old Traffordu. A prošao je puno toga, od teških ozljeda do omalovažavanja i ignoriranja.

Shaw je prije nekoliko sezona figurirao kao strašno veliki talent i englesko rješenje za poziciju lijevog beka za idućih 10 godina. U sezoni 2012./2013. je oduševio svojim igrama za matični Southampton u kojem je ostao do ljeta 2014. kada je na inzistiranje Louisa van Gala stigao u United, postavši najskuplji tinejdžer u povijesti nogometa (United je platio Southamptonu odštetu od 37.5 milijuna eura).

Kad je došao na Old Trafford, na pripremama je doživio ozljedu zbog koje je propustio prvih mjesec dana sezone, a kad se vratio, konkurenti su već zgrabili svoje mjesto u momčadi pa je Shaw do kraja te sezone skupio tek 16 nastupa.

Krvnički Morenov start mu umalo zaključio karijeru

Nažalost, kad je idućeg ljeta uhvatio kontinuitet i u prvih pet kola Premierlige odigrao svih pet utakmica po 90 minuta, na gostovanju kod PSV-a na startu Lige prvaka, 15. rujna 2015., krvničkim startom Meksikanac Hector Moreno mu je na dva mjesta slomio nogu. Shaw je pao u nesvijest, devet minuta su mu liječnici ukazivali pomoć, uslijedila je operacija i oporavak koji je potrajao osam mjeseci, piše Gol.hr.

U međuvremenu, nikad više nije bio onaj igrač zbog kojeg su se velikani otimali.

Danas je Shaw u zadnjoj godini ugovora s Unitedom, s velikim upitnikom vezanim uz ostanak na Old Traffordu. Pregovori još nisu počeli, a tko zna, možda sa svojim igrama natjera Josea Mourinha da mu ponudi novi ugovor i “zaveže” ga na dulje vrijeme.