Senzacija u Kupu: Četvrtoligaš izbacio deseterostrukog prvaka

Nogometaši Monaca i četvrtoligaša Bergerac Perigorda izborili su plasman u četvrtfinale francuskog nogometnog Kupa.

Monaco je u okršaju dvaju prvoligaša kao gost pobijedio Lens s 4:2, dok je Bergerac Prigord priredio senzaciju izbacivši St Etienne s 1:0.

Momčad iz Kneževine je sjajno ušla u susret protiv Lensa. Gosti su već nakon pola sata vodili s 3:0 golovima Wissama Ben Yeddera (18), Jeana Lucasa (27) i Sofianea Diopa (29). Lens je u posljednjim trenucima prvog dijela smanjio preko Wesleyja Saida, a domaćin se vratio u život u 53. minuti kada je Arnaud Kalimuendo-Muinga smanjio na 2:3.

Pitanje pobjednika razriješio je Ben Yedder svojim drugim golom u 88. minuti.

U drugom susretu klub iz Bergeraca, grada s 26.000 stanovnika na jugozapadu Francuske, je do najvećeg uspjeha u povijesti kluba stigao izbacivši Saint-Etienne golom Romaina Escrapita u 76. minuti. Ovo je drugi prvoligaš kojeg je Bergerac izbacio na putu do četvrtfinala, u 2. kolu porazili su Metz boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Podsjetimo, Saint-Etienne je jedan od najuspješnijih francuskih nogometnih klubova s osvojenih 10 naslova prvaka, ali posljednji je došao 1981. godine. Od tad Saint-Etienne nema većih uspjeha, a dva puta je čak ispao i u drugu ligu, piše Hina.

Među osam najbolji plasirao se još jedan četvrtoligaš, Versailles 78 0-1 nakon što je u subotu na gostovanju kod drugoligaša Toulousea slavio s 1:0. Četvrtfinale su izborili i Nantes, Marseille, Amiens, te Bastia, a posljednjeg sudionika četvrtfinala doznat ćemo u ponedjeljak kada se sastaju Paris Saint-Germain i Nica.