Senzacija na US Openu: Federera izbacio 55. tenisač svijeta

Roger Federer, peterostruki pobjednik njujorškog Grand Slama i drugi nositelj US Opena, izgubio je u osmini finala od nenositelja Australca Johna Millmana,  55. tenisača svijeta. Australac je legendarnoga Švicarca pobijedio u četiri seta s 3:6, 7:5, 7:6(7), 7:6(3).

Najveći tenisač svih vremena dominirao je u prvom setu, ali je Millman preokrenuo u drugom, te u preostala dva seta pokazao bolje živce u oba tie-breaka te nakon tri sata i 34 minute borbe došao do najveće pobjede u karijeri.

Senzacionalni pobjednik priznao je da se u prvom setu “smrznuo” kada je postao svjestan tko mu je s druge strane mreže, ali da se nakon toga uspio vratiti zahvaljujući svom borbenom duhu.

Iskreno, osjećao sam se kao jelen kada ga nasred ceste obasjaju farovi auta. Ali, onda sam shvatio da imam šansu ako držim kontrolu nad onim što mogu, a to je moja borbenost. Znam da u tom pogledu nikada neću zakazati, izjavio je neočekivani junak US Opena.

Millman je nakon uspjeha karijere priznao da još uvijek ne vjeruje koga je pobijedio.

Beskrajno respektiram Rogera i sve što je napravio u ovom sportu. On je moj heroj. Danas nije odigrao najbolje što zna, ali neću se buniti zbog toga, rekao je pobjednik ovog dvoboja.

Federer, koji u prva tri meča nije izgubio set, imao je 77 neforsiranih grešaka, 10 dvostrukih grešaka na servisu i samo 49 posto pogođenih prvih servisa, prenosi Index.hr.

Ali, priča dana u Flushing Meadowsu je John Millman, kojega sada u četvrtfinalu čeka još jedan velikan, Novak Đoković.