Schalke sve bliže drugoj ligi, Bayern i Dortmund uvjerljivi

Stuttgart je u 23. kolu njemačke Bundeslige kod kuće pobijedio Schalke rezultatom 5:1, a dvije asistencije upisao je hrvatski lijevi bek Borna Sosa.

Sosa je prvo u desetoj minuti izveo udarac iz kuta te na drugoj vratnici odlično pronašao usamljenog Watarua Enda koji je zabio za 1:0.

Druga asistencija uslijedila je ponovno nakon kornera. Ovaj put nije ga izvodio Sosa, nego Gonzalo Castro čiji je ubačaj s desne strane završio kod hrvatskog beka na lijevoj. On je ponovno ubacio u šesnaesterac gdje je najviši bio Saša Kalajdžić i povećao vodstvo Stuttgarta na 3:0.

Endo je postigao gol i za 2:0 u 26. minuti, a preostala dva pogotka postigli su Philipp Klement (88′) i Daniel Didavi (90+2′). Jedini pogodak za goste postigao je Sead Kolašinac (40′).

Sosi su ovo bile sedma i osma asistencija ove sezone u Bundesligi. U posljednjih sedam utakmica u kojima je nastupio jednako toliko puta je i asistirao. Hrvatski lijevi bek igra u fantastičnoj formi te se nameće kao ozbiljan kandidat izborniku Zlatku Daliću za put na Euro.

Stuttgart je ovom pobjedom skočio na deveto mjesto, dok je Schalke ostao na dnu i sve je bliži ispadanju u niži rang.

Bayern je istim rezultatom kao domaćin pobijedio Köln (5:1). Strijelci za Bayern bili su Maxim Choupo-Moting (18′), Robert Lewandowski (33′, 65′) i Serge Gnabry (82′, 86′), a jedini gol za poraženu momčad postigao je Ellyes Skhiri (49′).

Uvjerljiva je bila i Borussia Dortmund koja je golovima Mahmouda Dahouda (48′), Jadona Sancha (58′ penal) i Reiniera (81′) pobijedila Arminiju Bielefeld (3:0).

Wolfsburg je s 2:0 pobijedio Herthu, a golove su postigli Lukas Klunter (38′ autogol) i Maxence Lacroix (89′).

Hrvatski stoper u sastavu Wolfsburga Marin Pongračić počeo je utakmicu, ali je isključen u sudačkoj nadoknadi nakon što je dobio drugi žuti karton.