Savić presudio Zrinjskom, Plemići se oprostili od Lige prvaka

U uzvratnom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka Zrinjski je poražen od Sheriffa minimalnim rezultatom 0:1.

Plemići su u Kišnjev otišli sa neriješenim rezultatom (0:0) iz prvog susreta koji se igrao u Mostaru, a u uzvratnom susretu nisu uspjeli izboriti plasman u naredni krug natjecanja.

Jedini gol na utakmici postigao je Savić, igrač Zrinjskog, koji je već u 24. minuti susreta htio izbaciti loptu ispred gola, no nespretnim udarcem pogodio je vlastitu mrežu.

Zrinjski je u ranoj fazi utakmice, točnije 12. minuti susreta imao izvrsnu priliku. Tičinović se sam našao pred golmanom Sheriffa, ali lopta je otišla preko gola.

Iduća prilika dogodila se u 22. minuti kada je Barišić blokirao udarac Rasheeda. Nakon ove situacije Sheriff je došao u vodstvo autogolom Savića.

Samo minutu nakon nesretne situacije, kapetan Plemića Bilbija pokušao je spasiti situaciju. Pobjegao je obrani Sheriffa, ali je nažalost šutirao iznad gola.

Moldavci su nakon toga odlučili čuvati prednost od 1:0 i do kraja prvog poluvremena igru su koncentrirali na sredini terena.

Sergej Jakirović drugo poluvrijeme započeo je sa tri izmjene. Umjesto Damira Zlomislića ušao je Karlo Kamenar, Mandić je u igru ušao umjesto Ćuže dok je Memija zamijenio Bekića.

Napadač Plemića Nikola Mandić unio je novu energiju u ekipu Zrinjskog koja je na više načina pokušala doći do gola. Mandić je pravio probleme igračima Sheriffa ali to nije bilo dovoljno za izjednačenje.

Do kraja susreta nogometaši Zrinjskog stvarali su nove šanse, no nijedna nije bila dovoljna do ugrozi prednost koju je Sheriff čuvao do kraja susreta.

Sheriff će u drugom kolu igrati s boljim iz Shakhtyor Soligorsk – Maribor koji se igra u srijedu, 13. srpnja u 19:00 sati.