Saudijska Arabija senzacionalno srušila Argentinu

U susretu 1. kola skupine C Svjetskog nogometnog prvenstva Saudijska Arabija je na stadionu Lusail senzacionalno svladala Argentinu sa 2-1 (0-1).

Povela je Argentina golom Lionela Messija (10.-11m), no početkom drugog poluvremena su Saleh Al-Shehri (48.) i Salem Al-Dawsari (53.) kreirali preokret.

Saudijskoj Arabiji ovo šesti nastup na svjetskim prvenstvima i četvrta pobjeda, ali daleko najveća u povijesti. Dosada su pobjeđivali Maroko, Belgiju (obje 1994. u SAD-u) te Egipat (2018. u Rusiji), javlja Hina.

Ovim porazom prekinut je niz od 36 utakmica Argentine bez poraza čime su “Gaučosi” propustili izjednačiti svjetski rekord Italije od 37 uzastopnih utakmica bez poraza.

U skupini C još igraju Meksiko i Poljska koji će svoj susret 1. kola igrati od 17:00 sati.

KLIKNI i prati sve vijesti sa Svjetskog prvenstva

10 komentara

• Da je gledat reprez ka saudijce Ja bi gledao svaku utakmicu.Duplo jaca snaga i izdrzljivost u svakog igraca od ovih milijunski zvjezda.Zaboravis na tehniku i ne priznajes je kad vidis ovakvu moc u snazi i izdrzljivosti.Svaka cast.Necu komentirati taktiku Argentine a neka su se malo i ovi zagrizeni kladionicari spustili na zemlju.Nogomet je prije svega biznis a sam nogomet je tek za nekoliko stepenica ispod.Eto jedan strucan komentar za naivne pa neka nauce.Nk Siroki je jaka ekipa to pokazuje tabela.Ovo ce i osinuti procitati.

• ovi nabildani argentinci.karina od nogometaša.mlitavi nemaju snage da izdrže prvo poluvrijeme saudijci puni snage samopouzdanja.saudijci išlisu do kraja.nisu se štedjeli.bravo saudijci svaka čast na igri

• za.okii 15:59.jes Argentina favorit na papiru.na travnjaku nula.saudijci oččitali su.lekciju.argetincima kako se igra jebeš taktiku igre kad nemaju snage da izdrže prvo poluvrijeme ovi arapi imaju atomsku snagu mogu izdržati čitavu utakmicu bez pauze.

• Ti sa izlaganjem u 16:05))Receno ti je da nisi dostojan komentirati Strucno vidjenje.Budi sretan da mu mozes procitati komentar,i kad bi te zapalo da mu obrises cipele.Nosom najbolje.

• Kada bi morao prognozirati onda bi mexiko poljska igrao x a Francuska Australija taj par bi izbjegao.Da nije Arabija pobjedila prognozirao bi pobjedu Australije a ovako ta shema se mjenja.Veci mozgovi su ispred mene.

• Mali kepec nevidljiv kakva Argentina 0 od reprezentacije,Saudijska Arabija im ocitala lekciju Messi sto je pokazao pokazao godine cine svoje ostario nema od njega vise nista prosjecan igrac postao.