U prostorijama Operativnog centra civilne zaštite HNŽ održan je sastanak s koordinatorom i pilotom Air Tractora, Marinkom Petrićem, članovima Uprave CZ HNŽ te koordinacijskim članovima civilne zaštite ZHŽ.
S obzirom da je Air Tractor najveći broj intervencija do sada imao upravo na području Županije Zapadnohercegovačke, razgovaralo se o dosadašnjem djelovanju ovog protupožarnog aviona, njegovim tehničkim i operativnim prednostima, kao i određenim izazovima i mogućnostima za poboljšanje učinkovitosti.
Pilot Air Tractora izrazio je zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom s obje županijske službe, naglašavajući dobru koordinaciju i pravovremenu podršku na terenu.
Sudionici sastanka izrazili su zajedničku nadu i spremnost za nastavak i dodatno unaprjeđenje suradnje u budućnosti, kako bi se sustav protupožarne zaštite i reakcije na požare dodatno osnažio i unaprijedio na dobrobit svih građana, priopćeno je iz Uprave za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNŽ-a.
Kordić: Air Tractor pomogao, treba razmišljati o razvoju projekta u budućnosti
(www.jabuka.tv | Foto: Uprava za civilnu zaštitu i vatrogastvo HNŽ)


Kad treba djelivat nide Civilne zastite, vidili smo na pozarima ovo dana nide ih nema,pusta paradiranja vjezbe naslikavanja.
Gdje je nabukodonozor, kako njega nema na slici
Svaka čast ovo je prava stvar.