Šarić startao u prvoj petorci i odigrao najbolju utakmicu za novi klub

Phoenix Sunsi, najgora ekipa NBA lige, upisala je tek šestu pobjedu u tridesetoj utakmici ove sezone, pobijedivši na svom parketu Minnesotu Timberwolvese 107:99, za koje je dobru utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Dario Šarić.

Šarić, koji je dobio priliku prvi puta startati u početnoj petorci za novi klub i takvu priliku je iskoristio odigravši najbolju utakmicu otkako je u Minnesoti.

Upisao je double-double učinak, 15 poena uz 11 skokova, dobro je šutirao iz igre (50%), ali unatoč tome, Wolvesi su upisali četvrti poraz u nizu u četvrtoj uzastopnoj gostujućoj utakmici.

Sunsima je itekako pomogao povratak njihovog najboljeg igrača, Devina Bookera, koji je propustio šest utakmica zbog problema sa zadnjom ložom. Nije imao nikakvih restrikcija u povratku, u 35 minuta na parketu imao je 28 poena, a tome je dodao i 7 skokova uz isto toliko asistencija.

Što se tiče Šarića, dobio je priliku u početnoj postavi zbog toga što je Taj Gibson, miljenik trenera Toma Thibodeaua, bio odsutan u ovoj utakmici zbog osobnih razloga, prenosi Index.hr.

Ipak, i dok je ulazio s klupe dvije utakmice prije ove, Šarić je dobivao preko 30 minuta u prosjeku, a računamo li ovaj dvoboj, Šarić je u posljednje tri utakmice na prosjecima od 15.3 poena i 8.3 skokova, tako da bi trebao nastaviti dobivati dobru minutažu u novom klubu.