Šarić odličan u pobjedi Philadelphije, LeBron i Cavsi uz dva rekorda srušili Atlantu

Noćas je na NBA parketima odigrano sedam utakmica, a u igri su bila dvojica hrvatskih igrača. Philadelphia Darija Šarića u sjajnom susretu nakon produžetaka pobijedila je Minnesotu, javlja Index.hr, dok su Sunsi Dragana Bendera izgubili od Sacramenta u derbiju začelja Zapada.

Šarić je odigrao odličnu utakmicu, za 40 minuta provedenih na parketu ubacio je 14 poena, uhvatio je osam lopti i podijelio je tri asistencije, uz šut iz igre 5-10. Dario je odigrao ključnu rolu u završnici regularnom tijeka utakmice kad je ubacio polovicu svojih koševa, zabio je dvije trice u zadnje dvije minute susreta, a sjajnom obrambenom rolom blokirao je Butlera koji je u zadnjoj sekundi imao šut za pobjedu svoje momčadi. Sixersi su produžetak otvorili serijom 6:0 i prednost su održavali do kraja.

Po običaju najbolji kod Sixersa bio je Joel Embiid koji je zabio 28 poena uz 12 skokova i osam asistencija. Za Minnesotu je Jimmy Butler zabio 38, ali nije bilo dovoljno, završilo je 118:112 za Philu koja je sada na omjeru 14-13 i ovim trijumfom prekinula je negativni niz od četiri poraza.

Dragan Bender za 20 minuta igre u porazu Sunsa sudjelovao je s osam poena, a imao je i sedam skokova, jednu asistenciju te dvije ubačene trice.

Kingsi su na kraju slavili s 99:92.

Cleveland Cavaliersi u Quicken Loans Areni pobijedili su Atlanta Hawkse 123:114.

Gledatelji su imali priliku vidjeti sjajnu prvu dionicu u kojoj su domaći postavili rekord sezone s devet trica za 12 minuta. Ipak, gosti su se dobro držali i prva četvrtina završila je rezultatom 31:31. Nastavak meča donio je još bolju igru domaćih, a gosti su stali. U drugoj četvrtini Cavaliersi su pogodili i 10. tricu, čime su postavili rekord franšize sa 17 vezanih mečeva s barem deset trica. U tom periodu igre domaći su stekli prednost od 14 razlike (62:48).

Drugo poluvrijeme Cavaliersi su otvorili sjajno i brzo su došli do čak 21 poena prednosti. Na odmor između treće i četvrtine otišlo se pri rezultatu 94:77. Na kraju je susret završen rezultatom 123:114.

Pobjedničku ekipu je predvodio LeBron James s 22 poena i 16 asistencija, dok je Kyle Korver ubacio tri poena manje. Kod Atlante Taurean Prince je imao 22, a Kent Bazemore 20 poena.