Sarajevo uvjerljivo protiv Sloge za treće finale Kupa protiv Širokog Brijega

Nakon pobjede rezultatom 4:1 u prvom dvoboju polufinala Kupa BiH na gostujućem terenu, nogometaši Sarajeva su svladali ekipu Sloge iz Gornjeg Crnjelova i kao domaćin, te su zakazali reprizu finala Kupa BiH iz 2017. godine.

Sarajevo je u ovu utakmicu ponovo ušlo u izmijenjenom sastavu, za Bordo momčad je zaigralo pet igrača uzrasta do 21 godine.

Sarajevo je povelo krajem drugog poluvremena. Poslije udarca iz kuta  za Sarajevo, lopta se odbija do Halilovića, koji ubacuje, a loptu Haris Handžić prebacuje do Aleksandra Šofranca. Crnogorac stiže do svog prvog pogotka u dresu Sarajeva.

Drugi dio Sarajevo je jako dobro otvorilo, a već u 51. minuti Amer Dupovac trese mrežu gostujuće momčadi. Nakon ubačaja iz kornera najbolje se snašao u kaznenom prostoru gostiju.

Nije dugo trebalo Sarajevu ni da dođe do trećeg pogotka. Nakon brze i lijepe akcije u 63. minuti, Handžić je lijepo pronašao Kapića, koji je postigao svoj prvi gol u dresu Sarajeva.

Nije se do kraja susreta ništa značajnije mijenjalo, Sarajevo je i dalje bilo znatno opasnija momčad, a u 77. minuti je nakon kornera za goste, domaća momčad je brzo istrčala kontranapad. Resić je šutirao, Bodiroga je sjajno obranio. Međutim, iz rezultujućeg kornera, Amer Dupovac pogađa za 4:0, piše Sport1.ba.

U 85. minuti, Sarajevo je stiglo i do petog pogotka. Nakon odlične asistencije Emira Halilovića, mrežu gostiju zatresao je Aladin Šišić.

Uvjreljivom pobjedom Sarajavo je najavilo novo finale protiv Širokog Brijega

Treće finale Kupa BiH između Širokog i Sarajeva

Finale Kupa Bosne i Hercegovine nosi novi veliki dvoboj između dva rivala Sarajeva i Širokog Brijega.

Obje ove momčadi osvojile su po tri trofeja u najmasovnijem natjecanju u BiH, a ono što je zanimljivo je podatak da ovo nije prvi put da se ove dvije momčadi sastaju u velikom finalu.

Naime, prvi put su se sureli  u sezoni 2004/2005, a uspješnije je bilo Sarajevo i nakon dvije utakmice osvojilo trofej namijenjen pobjedniku. Prvi dvoboj na Pecari završio je pobjedom gostiju od 0:1, a uzvrat na Koševu odigran je rezultatom 1:1. Zanimljivo je da je trener Sarajeva u toj sezoni bio upravo Husref Musemić, koji danas predvodi Bordo momčad s klupe.

Široki je u finalu Kupa: Petrović zabio za minimalnu pobjedu protiv TOŠK-a

Ova dva rivala bili su protivnici i prije dvije godine u finalu, o kojem se nadugo pričalo. A ukupno bolji u dvije utakmice bio je Široki, koji je slavio u prvoj utakmici na Koševu rezultatom 0:1. Sarajevo mu je uzvratilo na Pecari istim rezultatom pa su nakon toga šutirali jedanesterci, nakon kojih su Plavo-bijeli izašli kao pobjednici.

Ovo će biti čak osmo finale za klub s Pecare, dok Sarajevo ima jedno finale manje, a tko će biti novi osvajač Kupa Bosne i Hercegovine doznat ćemo u dvije utakmice ovih momčadi

Prva utakmica ovogodišnjeg finala na rasporedu je 8. svibnja, dok će uzvratni biti odigran sedam dana kasnije, odnosno 15. svibnja. A tko će biti domaćin u prvoj utakmici bit će odlučeno ždrijebom Nogometnog saveza BiH.