Sarajevo u sjajnoj utakmici pobijedilo Borca i preuzelo vodeću poziciju

Nogometaši Sarajeva svladali su Borac u derbiju sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu “Asim Ferhatović Hase”. Bordo momčad je u najboljoj utakmici ove sezone slavila s rezultatom 4:2.

U 16. minuti Bordo Sarajevo je povelo. Nakon lijepe akcije po lijevoj strani Rahmanović je pokušao pronaći Tatara, Danilović je uklizao i nesretno loptu poslao u svoju mrežu s desetak metara. Borac je nakon toga počeo dominirati, a u 38. minuti njihovi napadi su se isplatili kada je najprije Lukić šutirao, Kovačević odbio loptu, ona je došla do Ziljkića koji postiže pogodak za 1:1.

Radost Banjalučana je trajala samo dvije minute. Rahmanović se serijom driblinga na rubu kaznenog prostora oslobodio čuvara i potom majstorski pogodio nebranjeni dio Pavlovićevog gola za 2:1.

Odmah na početku drugog poluvremena Borac je ostao s deset igrača u polju kada je sudac Mujić pokazao drugi žuti karton Milojeviću nakon prekršaja nad Rahmanovićem.

Borac je i s igračem manje stigao do izjednačenja. U 70. minuti Ziljkić je ubacio loptu, a Danilović dobija dvoboj s Oremušom i glavom pogađa za 2:2.

Kao i nakon prvog pogotka, Borac nije dugo izdržao da opet ne dođe u rezultatski zaostatak. Samo 90 sekundi kasnije Tatar je postigao eurogol kada je šutirao iskosa sa lijeve strane i pogodio za novo vodstvo Sarajeva.

Do kraja susreta Sarajevo je rutinski zadržalo stečenu prednost, a u 90. minuti Tatar je na Fanimovu asistenciju pogodio iskosa s desne strane za konačnih 4:2, prenosi Klix.ba.

Bordo momčad je s ovom pobjedom barem privremeno preuzela vodeću poziciju od Borca, a uz to imaju i utakmicu manje protiv Olimpika. I dalje su jedina neporažena momčad u ovoj sezoni.