Sarajevo sa šest golova ispratilo Rudar

Nogometaši Sarajeva u nedjelju su na Koševu uvjerljivo svladali Rudar iz Prijedora rezultatom 6:0.

Nakon što je Sarajevo ostalo bez dva boda na gostovanju u Trebinju, ekipi Aleksandra Vasoskog bilo je potrebno vratiti se na pobjedničku stazu. To je učinjeno zahvaljujući odličnoj igri, posebno u prvom poluvremenu.

Već u trećoj minuti domaćin je poveo. Hamza Čataković je prošao po desnoj strani i šutirao, a lopta je od stative došla do Asmira Suljića koji pogađa praznu mrežu Prijedorčana.

Dvije minute kasnije Daniel Avramovski je pogodio gredu, ali je u 11. minuti domaćin već imao dva gola prednosti. Selmir Pidro je centrirao, a lopta je nekako došla do Dala Varešanovića koji lako pogađa za 2:0.

Do 20. minute domaćin je mogao “do vrha” napuniti mrežu gostiju. Velike prilike su propustili Halid Šabanović i Asmir Suljić.

Nastavak prvog poluvremena donio je kontrolu stanja na terenu Sarajeva, ali i dobru priliku za goste. Igrao se 45. minut kada je Nikola Mandić ostao sam na desetak metara od gola Sarajeva, ali je vanjskim dijelom kopačke loše šutirao.

Na odmor se otišlo rezultatom 2:0, a nastavak donosi još konkretniju igru Sarajeva u završnici i nove pogotke.

Mladi Dal Varešanović u 48. minuti postiže prelijep pogodak. Nakon što mu se odbila lopta iz kornera, varkom se oslobodio rivala i prelijepo pogodio mrežu gostiju s distance.

U 60. minuti u strijelce se upisuje i Andrej Đokanović. Bio je na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio je nakon što je golman Lakić obranio pokušaj petom Čatakovića.

Prvijenac u Premijer ligi BiH u 64. minuti postigao je Daniel Avramovski. Povremeni reprezentativac Sjeverne Makedonije ostao je neometan na desetak metara i lako je matirao golmana Rudara.

Nastavak utakmice donosi mirnu igru Sarajeva. Domaćin je kontrolirao igru bez ikakvih problema, a trener Vasoski pružio je priliku i nekolicini rezervi.

Upravo jedan takav, mladi Tarik Ramić postigao je šesti gol Sarajeva. Pogodio je u 80. minuti nakon što je naletio na odbijenu loptu i tako je zakucao u mrežu gostiju, prenosi Klix.

Ostalo je 6:0 tako da je Sarajevo upisalo vrijedna tri boda kojim se približilo Borcu na samo tri boda. S druge strane, ekipa Rudara je posljednja s tri boda manje od mjesta koja će ostati u ligi.

Sarajevo u narednom kolu gostuje Zrinjskom u velikom derbiju u Mostaru, dok će Rudar dočekati Željezničar.