Sarajevo s remiziralo s BATE Borisovom i završilo svoju europsku priču

FK Sarajevo je večeras gostovao na Borisov Areni gdje je odigrao uzvratni susret 3. pretkola Lige Europe protiv domaćeg BATE-a. Utakmica je završena rezultatom 0:0, pa je Sarajevo završilo svoj put u kvalifikacijama za Ligu Europe s obzirom da je BATE u prvoj utakmici u Zenici slavio sa 1:2.

Početak meča donio je “ispitivanje snaga”. Na otvaranju je inicijativu imao BATE, ali je i bordo momčad dobro stajala, piše Sportsport.ba.

Prvi pokušaj prema golu BATE-a viđen je u 11. minuti kada je Handžić pokušao sa 20-ak metara, ali golman domaćih nije imao problema.

Nedugo nakon toga je Stasevich izravno iz kornera pokušao zatresti mrežu gola Sarajeva. Kovačević se, međutim, nije dao iznenaditi.

Imalo je i Sarajevo svojih treutaka u prvom dijelu, ali su uglavnom opasniji bili domaći koji su pokušavali “završiti posao” kroz kontre ili polukontre. Apsolutno najbolji pojedinac u prvom dijelu bio je Sasevich, a iskusno krilo BATE-a je svoju dobru predstavu nastavilo i u nastavku.

Imao je BATE sjajnu priliku u 31. minuti. Tada je Sarajevo imalo sreće jer Moukam nije dobro zahvatio loptu iako se nalazio u sjajnoj poziciji.

Nekoliko minuta kasnije se Mustafić, koji je zamijenio Đokanovića, poigravao pred sopstvenim golom, ali je Kovačević uspio ispraviti njegovu grešku.

Prvu pravu priliku Sarajevo je imalo u 44. minuti. Hebibović je pokušao glavom, ali se na odmor ipak otišlo rezultatom 0:0 jer je golman domaćih odlično intervenirao.

U nastavku je Musemić ubacio u igru i Ahmetovića jer je bilo jasno da bordo momčad nema više što čekati.

Ipak, na pravi presing Sarajeva se čekalo do 65-70 minute, dok je u međuvremenu obrana gostiju i dalje imala velikih problema sa Stasevichem.

U sjajnoj šansi se našao Krste Velkoski u 68. minuti, ali je šutirao jako slabo iz odlične pozicije. Nije se dugo čekalo na novu šansu za Velkoskog, a ovaj put je odbrana domaćih blokirala.

Odradila je obrana BATE-a sjajan posao u trenucima kada je Sarajevo vršilo pritisak, tako da Musemićevi izabranici nisu uspjeli stići do gola. Svakako treba istaknuti veliku šansu za Lazića iz 85. minute kada je sjajno intervenirao čuvar mreže domaćih Chichkan, te priliku za Velkoskog. I tada je Chichkan bio uspješniji.

Do kraja je ostalo 0:0, a kada se sve zbroji viđena je itekako ravnopravna utakmica, ali Sarajevo nije uspjelo anulirati prednost BATE-a iz prvog meča u Zenici. Treba napomenuti da je bh. prvak bio oslabljen brojnim ozljedama.