Sarajevo razbilo GOŠK za prekid crnog niza

Nogometaši Sarajeva pobijedili su GOŠK iz Gabele s 4:0 u susretu 23. kola Premijer lige BiH igranom u subotu navečer na stadionu Koševo u Sarajevu.

Izabranici trenera Simona Rožmana prekinuli su niz loših rezultata i upisali prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezone odnosno 11. ukupno u prvenstvu.

Od početka susreta Sarajevo je imalo terensku inicijativu, ali je dobro posložena obrana ekipe iz Gabele odolijevala svim napadima domaćih do 35. minute kada Hasić postiže vodeći pogodak. Nakon jednog auta s desne strane lopta je došla do Hasića koji iz okreta s ruba šesnaesterca preciznim udarcem trese mrežu gostujuće momčadi.

Do kraja poluvremena još jedan gol za Sarajevo, a ovaj put u strijelce se upisao Čataković koji je iskoristio ubacivanje Hasića, primio loptu na deset metara i pored uspavane obrane Goška matirao vratara Bobića, javlja Fena.

Veliku priliku za smanjiti prednost Sarajeva gosti su imali u 58. minuti, kada je Kyeremeh spasio siguran pogodak. Musulin je pucao, a Kyremeh s gol-crte glavom izbacio loptu.

Kazna je uslijedila na suprotnoj strani u 75. minuti. Kyeremeh je pucao, golman GOŠK-a odbio loptu na koju je natrčao Beganović i poslao je u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Beganović, koji ponovno na asistenciju Kyeremeha postiže svoj drugi gol i zaključuje ovaj susret.