Sarajevo preokretom svladalo Slogu, sjajni golovi Ikića i Ahmetovića

Nogometaši Sarajeva velikim preokretom svladali su Slogu Meridian rezultatom 4:2 u trećem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako ostali na maksimalnom učinku.

U trećoj minuti kontru su istrčali gosti, Belmin Dizdarević je obranio prvi udarac, ali je na odbijenu loptu natrčao Uglješa Stevanović i pogodio bez ikakvih problema nebranjeni dio mreže gola Sarajeva.

Uslijedila je velika inicijativa Sarajeva i serija promašaja od kojih su neki bili nevjerojatni.

U osmoj minuti Rifet Kapić je šutirao, lopta je od bloka otišla pored gola. Šest minuta kasnije veliku priliku propustio je mladi Dal Varešanović nakon duplog pasa s Franom Čirjakom.

Varešanović je mogao do gola i u 23. minuti kada je ostao sam na drugoj stativi, ali je glavom šutirao pored gola.

Do odlaska na odmor još nekoliko sjajnih prilika za domaći tim. Redom su prilike propuštali Nardin Mulahusejnović u 36. i 45. minuti, kao i stativa koju je zatresao Slobodan Milanović u drugoj minuti nadoknade kada je mogao sam sebi postići pogodak.

Prednošću gostiju otišlo se na odmor, a nastavak donosi veliki preokret kojem su se domaći navijači nadali.

Već u 48. minuti vidjeli smo poravnanje. Mulahusejnović je postigao gol nakon asistencije Varešanovića.

Nakon točno sat vremena igre dogodio se potpuni preokret. Ivan Ikić se namjestio na šut s više od 20 metara i sjajno pogodio donji desni kut gola Sloge.

Odmah nakon gola u igru je ušao Adnan Džafić, a tri minute kasnije postigao je pogodak nakon bizarne situacije.

Golmanu Traki je ispala lopta iz ruka, Džafić je to pratio i zakucao je u mrežu Sloge. Tada je bilo jasno da bodovi ostaju na Koševu.

Naredne minute donijele su nešto opušteniju igru Sarajeva koje se nije trudilo da napuni mrežu Dobojlija do vrha. Stoga, gosti su iskoristili prvu pravu priliku u nastavku kada je u 85. minuti Franko Dadić smanjio na 3:2, prenosi Klix.

Ikić je već u narednom napadu mogao donijeti mirnu završnicu utakmice svojoj momčadi, ali je s lijeve strane šutirao tik pored stative gola Sloge.

Najljepši detalj utakmice vidjeli smo u 90. minuti. Iskusni Mersudin Ahmetović postavlja konačnih 4:2 pogotkom petom.

Ostalo je 4:2 tako da je Sarajevo upisalo drugu pobjedu u isto toliko odigranih utakmica. Podsjetimo, imaju i utakmicu manje zbog odgode na startu sezone.