Sarajevo pobijedilo Željezničar na Koševu

Bordo tim je tako na najbolji način potvrdio da je poraz u prošlom kolu protiv GOŠK-a u Gabeli bio samo slučajnost, dok je Željo ponovo razočarao svoje navijače nakon nedavnog okršaja protiv Zvijezde 09 na Grbavici.

Nakon početnog ispitivanja snaga već u 16. minuti Sarajevo je povelo golom Ahmetovića. Napadač Sarajeva je gol postigao nakon jednog prizemnog centaršuta s desne strane kada je loptu mirno poslao u praznu mrežu.

Međutim, samo dvije minute kasnije jedanaesterac za Željezničar. Veselinović se probio po lijevoj strani kada je srušen, što je bilo dovoljno sucu Peljti da dosudi udarac s bijele točke. Krpić je bio siguran za 1:1.

Vjerovatno presudni trenutak utakmice dogodio se u 25. minuti kada je Bakrač zaradio crveni karton. Naime, samo tri minute nakon prvog, dobio je i drugi žuti karton nakon prekršaja nad Velkoksim pa su Plavi većinu utakmice igrali s igračem manje.

Nakon pola sata igre Sarajevo je opet povelo. Šabanović je centrirao, a sjajni Ahmetović je pobjegao Rodinu i glavom pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

Sarajevo je s igračem više dominiralo i u nastavku meča, dok je Željo iz prekida pokušavao stići do izjednačenja.

Sarajevo je s današnjom pobjedom zadržalo vodeću poziciju i ima pet bodova više od drugoplasiranog Zrinjskog, dok je Željezničar na trećem mjestu s čak osam bodova manje od Bordo tima, piše Klix.ba.