Sarajevo i Željezničar podijelili bodove

Nogometaši Sarajeva i Željezničara odmjerili su snage u derbiju 30. kola Premijer lige BiH, a završeno je rezultatom 1:1.

Večerašnji 146. sarajevski derbi nije imao pretjeran rezultatski značaj, ali svakako je riječ o duelu najvećih rivala, pa se “ginulo” za svaku loptu.

Uloga favorita, makar blagog, pripala je ekipi Sarajeva, koja je na kraju došla do trijumfa, ali će bordo timu prioritet biti isključivo osvajanje Kupa kako bi se izborila Europa. To finale igra se s Veležom 19. svibnjau Zenici.

Prvo uzbuđenje na utakmici viđeno je u osmoj minuti. Gasal je odlično prošao po strani i uposlio Hodžića, ali je obrana Sarajeva na vrijeme reagirala. Uzvratilo je i Sarajevo nakon prodora Mujakića, no Cocalić je intervenirao u posljednjem trenutku.

Prvi pogodak na utakmici postignut je u 11. minuti. Bender je prvo zaustavio Suljića u situaciji jedan na jedan, a zatim je Hebibović pogodio prečku, da bi se lopta odbila do Suljića, koji drugu šansu koristi i trese mrežu plavih sa Grbavice.

Na poluvremenu trener gostiju Mulalić pravi izmjenu, a nedugo nakon toga još tri, želeći da njegova ekipa što prije stigne do izjednačenja.

Samo 67. kasnije veliko slavlje na tribini na kojoj su bili navijači gostiju. Štilić je izveo slobodni udarac, lopta zakačila Cocalića i odsjela u mreži Dizdarevića.

Željezničar je s napravljenim promjenama djelovao zaista dobro u nastavku, pa je došao do tog gola, ali više nijedna ekipa do kraja nije uspjela zatresti mrežu, a konačna podjela bodova nikome neće teško pasti.

I jedni i drugi imaju tri utakmice za odigrati u Premijer ligi. U narednom kolu Sarajevo gostuje Širokom Brijegu, dok Željezničar dočekuje Radnik.